99-ročná žena, ktorá snívala o veľkej rodine, sa prvýkrát stretla so 100. pravnúčaťom…

99-ročná žena, ktorá snívala o veľkej rodine, sa prvýkrát stretla so 100. pravnúčaťom…

21 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Žene z Pensylvánie, ktorá vždy snívala o veľkej rodine, sa konečne splnilo jej želanie. Peggy Kollerová, 99 rokov, sa nedávno stretla so svojím 100. pravnúčaťom. Stretnutie bolo ešte výnimočnejšie, keď sa Peggy dozvedela meno svojho pravnuka, Koller William Balster, pomenovaného po jej manželovi Williamovi P. Kollerovi.

Peggy sa narodila 28. novembra 1922 v Pensylvánii. Bola jedináčikom a zúfalo túžila po súrodencoch. „Chcela som mať veľkú rodinu. Myslím, že je ťažké byť jedináčikom – je to osamelé,“ povedala v roku 2015 pre Action News 6. Začiatkom 40. rokov 20. storočia sa zoznámila s Williamom Kollerom, za ktorého sa napokon vydala. Títo dvaja však takmer neskončili spolu, pretože na strednej škole sa Peggy prihlásila za mníšku.

Bol to práve William, kto ju od toho musel odhovoriť.

Veľká rodina
Manželia sa vzali v roku 1942 a mali spolu 11 detí.

„Myslela som si, že ich chcem 12, ale keď som ich začala mať, nebola som si istá, či ich chcem toľko,“ povedala Peggy. Ako čas plynul, ich rodina sa naďalej rozrastala. Po 11 deťoch Kollerovcov prišlo 56 vnúčat a po nich najnovšie prírastky, deti číslo 99 a 100, ktoré sa narodili v priebehu jedného týždňa.

Chrissy Balsterová a jej sesternica Colleen mali termín len jeden deň od seba, ale nakoniec sa syn Chrissy narodil ako posledný. A možno to tak malo byť, pretože Chrissy a jej manžel pomenovali svojho syna po Chrissinom dedkovi. „Môjmu manželovi sa páčilo meno Kole a prišlo mi veľmi prirodzené dať mu meno Koller a ako druhé meno William,“ povedala. „A potom ho môžeme vždy volať Kole, ak sa nám to bude páčiť.“

Po narodení malého Kollera Williama bola prvá zastávka rodiny v dome starej mamy, aby sté pravnúča predstavila jeho prababičke. „Práve myslím na to, aké mám šťastie,“ povedala Peggy.

Nech Boh naďalej požehnáva túto vzácnu rodinu! Ak sa Vám jej príbeh páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.