Mamičkine brucho neprestávalo rásť, nikto jej neveril, keď hovorila, koľko detí je vo vnútri…

Mamičkine brucho neprestávalo rásť, nikto jej neveril, keď hovorila, koľko detí je vo vnútri…

21 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Deväť mesiacov tehotenstva, ktorými prechádza každý nastávajúci rodič, môže byť rovnako vzrušujúcich ako aj stresujúcich. Všetko, čo sa počas tohto obdobia deje v matkinom lone, ovplyvňuje rastúci život, ktorý sa chystá prísť na svet. Kým sa dieťa narodí, v ženskom tele sa samozrejme deje mnoho vecí. Každú ovplyvňuje počas tehotenstva niečo iné, niektoré sa cítia horšie ako iné a niektoré majú v porovnaní s inými obrovské bruchá.

Práve to posledné zažila Eliana Rodriguezová, keď čakala svoje dieťa. Keď sa so svojou tehotenskou cestou podelila na sociálnych sieťach, netrvalo dlho a ľudia ju začali podozrievať, najmä po tom, čo Eliana ukázala svoje jedinečné brucho.

Celkovo bola Eliana „obvinená“ z toho, že klamala o jednom konkrétnom detaile…

Je to neuveriteľný zázrak, že človek môže vynosiť iného človeka. Ako matke sa často hovorí, že žiadne dve tehotenstvá nie sú rovnaké. Každá mama má jedinečnú skúsenosť s tým, aké to je nosiť dieťa v bruchu. Počas mesiacov, keď malý život rastie, formuje sa jedinec s vlastnými snami, osobnosťou a jedinečným vzhľadom. Už len to, že je v ňom maličký život, je neuveriteľné.

Očakávanie dieťaťa predstavuje pre ženský organizmus veľkú psychickú aj fyzickú záťaž. Spýtajte sa mamičky z Las Vegas Eliany Rodriguezovej. Keď čakala svoje druhé dieťa, syna, vo vzduchu bolo veľa emócií. Samozrejme, že sa na pôrod tešila, ale ako každý budúci rodič bola aj trochu nervózna.

Podobne ako mnohé iné matky aj Eliana sa chcela podeliť o svoju cestu tehotenstvom so svetom. Na svojej stránke na Instagrame 29-ročná matka usilovne dokumentovala všetko, čo sa dialo okolo jej tehotenstva a jej pocitov. Jedným z dôvodov, prečo si získala toľko pozornosti a čoskoro nazbierala množstvo sledovateľov, bolo jej obrovské brucho.

Keď bola tehotná druhýkrát v živote, myslela si, že všetko zvládne. Myslela si, že vie, čo má očakávať. Ale mýlila sa. Bola tu jedna vec, ktorú nečakala.

Po zdieľaní fotografií a videí jej brucha, len týždeň pred pôrodom syna, sa nahrnuli komentáre. Eliane sa za rastúce brucho dostalo veľa nevyžiadaných komentárov. Mnohí sa pýtali, či má v bruchu len jedno dieťa. Matka neposkytla lekárske vysvetlenie svojho obrovského brucha, čo viedlo k ešte väčším fámam a teóriám.

Ľudia si mohli povedať veci ako napr: „Si obrovská“ „Prečo jej brucho vyzerá takto?“ „Omg to bolo len jedno dieťa???????“ a „To je akoby nemala ŽIADNE brušné svaly, ktoré by udržali váhu dieťaťa“. Podľa denníka The Sun sa ľudia Eliany pýtali či si s manželom Cesarom neoverili, či má v bruchu viac detí.

Mnohí tiež písali, že vyzerá „príliš tučná“ len na to, aby čakala dieťa a s takým veľkým bruchom musí mať neuveriteľné bolesti.

„Nikdy som nevidel, aby niekomu tehotenské brucho takto narástlo, iba ak by mala dvojičky!!!“ napísala jedna pani. Zatiaľ čo iná uviedla: „Nikdy som nevidela nikoho, kto by dokázal takto nosiť svoje dieťa v bruchu.

Neustále komentovanie jej bruška a ostré slová Elianu veľmi zarmútili. Všetka tá negativita ju naozaj ovplyvnila v čase, keď mala cítiť len radosť a vzrušenie. „Bola som taká nadšená, že som sa chcela podeliť, snažili sme sa o druhé dieťa a dúfali sme v chlapca a ja som otvorený človek,“ povedala pre Today.

Názory na telá môžu zraniteľných ľudí rozhodne dostať do zlej situácie. Ak sa pýtate mňa, tehotenské brušká sú najkrajšie brušká zo všetkých, ale niektorí ľudia s tým zjavne nesúhlasia. Ale prečo to hovoríte matke, ktorá čaká dieťa? Eliana sa napokon rozhodla postaviť sa na nohy a objasniť jednu vec. Eliana mala normálnu veľkosť vzhľadom na to, že meria 180 cm a má krátky trup a lekári jej povedali, že sa nemá čoho obávať.

Napriek tomu sa niektorí ľudia neubránili komentárom – cítili potrebu matku kritizovať.

„Nikdy som nič nevhodné nepovedala späť,“ vysvetlila Rodriguezová. „Odpovedala som: Áno, som obrovská a je to ťažké.“ Po tom, čo sa ozvala, sa jej dostalo veľkej podpory. Jej sledovatelia si mysleli, že bola v plnom práve, keď sa vyjadrila k zlomyseľným komentárom.

„Dvojičky alebo nie dvojičky, nikto by nemal tvrdo posudzovať, ani negatívne komentovať tehotenské brucho ženy… rôzne ženy sú stavané rôzne,“ napísala jedna z používateliek Instagramu.

„Je to TAK otravné. Všimla som si, že ľudia to hovoria takmer každej tehotnej žene… Je tam celé dieťa, čo čakajú,“ napísala na jej obranu jedna osoba.

V skutočnosti však na jej obrovské brucho existoval dôvod. Eliana počas tehotenstva nosila veľa plodovej vody. Plodová voda vo vnútri plodového vaku pomáha počas tehotenstva chrániť dieťa pred nárazmi do bruška. „Tehotenstvo môže mať rôzne tvary a veľkosti, je to niečo, čo nemôžeme ovplyvniť, a to, že mi niekto povie, že vyzerám nechutne, je šokujúce, najmä od inej ženy,“ povedala Eliana 7Life a dodala:

„Ako ženy by sme sa mali navzájom pozdvihovať a posilňovať, nie naopak. Tehotenstvo je krásna cesta a taký výnimočný moment.“

Objavili sa však obavy, že Eliana môže mať polyhydramnion, čo je stav s príliš veľkým množstvom plodovej vody okolo dieťaťa počas tehotenstva. V nemocnici bolo vykonaných niekoľko rutinných testov. Podľa Eliany však lekári povedali, že to nestačí na to, aby jej diagnostikovali tento stav.

„Skontrolovali množstvo tekutín a skontrolovali veľkosť dieťaťa,“ povedala.

Keďže Elianin manžel bol pri narodení veľmi veľký a vážil takmer 5 kilogramov, pár sa pripravoval na to, že sa im narodí obrovský syn. Pri pohľade na Elianino brucho to určite vyzeralo, že sa v ňom nachádza veľký chlapec. „Nebola som prekvapená z toho, aké veľké som ho nosila, pretože moje prvé tehotenstvo bolo presne také isté!“ Eliana povedala pre 7Life.

Pri pôrode však boli rodičia ohromení.

Keď sa jej 11. júna v zdravotníckom centre nemocnice Centennial Hills narodil syn Sebastian. Hoci pred pôrodom vyzeralo všetko dobre, v nemocnici sa všetko zmenilo na dramatický zvrat. Všetko išlo podľa plánu, ale zrazu srdcová frekvencia jej syna klesla naozaj nízko a v priebehu niekoľkých minút Elianu previezli na urgentný cisársky rez.

Ona však zostala pokojná a verila. „Toľko som sa modlila.. Cítila som Božiu prítomnosť. Áno, bol to desivý moment, keď som videla, ako sa asi 9 ľudí ponáhľa, aby ma pripravili na operáciu, videla som, ako sa Cesar takmer rozplakal… ale zhlboka som sa nadýchla a zostala som pokojná, pretože je to ON, náš Boh, ktorý má vždy všetko pod kontrolou. ✨,“ vysvetlila Eliana.

Čoskoro sa však srdcová frekvencia jej dieťaťa vrátila do normálu a lekári odvolali núdzový cisársky rez. Elianu a jej manžela poslali späť na pôvodnú izbu a o niekoľko hodín prišiel Sebastián na svet prirodzenou cestou – s menej ako dvoma zatlačeniami.

„V podstate vykĺzol von sám! Bolo to úplne dokonalé! 😭😍🙏❤️ Boh je taký dobrý! Bola som v takej vďačnosti a tešila som sa z každého okamihu. Táto skúsenosť bola pre mňa ako stvorená,“ povedala Eliana. Ich syn vážil len 3.7 kilogramu a meral 52 cm. Najdôležitejšie zo všetkého však je, že jej chlapček prišiel na svet zdravý!

Gratulujeme celej rodine, ďakujeme, že ste sa podelili o svoj príbeh, Eliana! Každá žena nosí svoje bábätko inak a nie je nič zlé na tom, keď je hrdá na svoje bruško!