Lekári nazvali Charlotte „bojovníčkou“: Dieťatko toho prekonalo naozaj veľa!

Lekári nazvali Charlotte „bojovníčkou“: Dieťatko toho prekonalo naozaj veľa!

20 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Charlotte sa narodila s jednym pľúcom a mnohými dýchacími problémami a väčšinu svojho doterajšieho života strávila v nemocnici, ďaleko od svojich rodičov a sestry-dvojičky. To všetko je však už minulosťou po tom, ako bolo dievčatko prepustené a vrátilo sa domov po život zachraňujúcej operácii, ktorá jej dala druhú šancu na život.

Charlotte a jej identické dvojča Olivia sa narodili v decembri 2021, ale v januári bola Charlotte hospitalizovaná s infekciou dýchacích ciest. Spočiatku bola malá napojená na kyslíkový prístroj a neskôr jej lekári diagnostikovali stenózu priedušnice a kompletné tracheálne prstence, čo je genetická porucha dýchacích ciest.

Vedúci detského otolaryngologického oddelenia vrady Children’s Hospital, kde sa Charlotte liečila, uviedol, že jej stav je zriedkavý. To, čo by dievčatko zachránilo a umožnilo mu žiť normálny život bez mechanickej podpory, bola operácia s iba 20 % šancou na úspech.

Charlottin zákrok bol vykonaný a bol úspešný! Lekári nazvali Charlotte „bojovníčkou“, pretože dievčatko zvládlo nielen nebezpečnú operáciu, ale aj kritické pooperačné obdobie. Po 185 dňoch hospitalizácie sa dievčatko vrátilo domov k svojej sestre-dvojičke a rodičom, ktorí sa plavia na mori šťastia.

Podeľte sa o tento príbeh so šťastným koncom aj so svojími priateľmi, pretože nádej zomiera posledná.