Aby ho udržal zdravého a živého, daroval mu svoju obličku…

Aby ho udržal zdravého a živého, daroval mu svoju obličku…

12 júla, 2022 0 Od Redakcia

Otec daroval svoju obličku 4-ročnému synovi, aby mu zachránil mu život…

Už sme to povedali mnohokrát a nikdy sa neunavíme: Rodičia môžu pre svoje deti urobiť čokoľvek! Za svoje šťastie môžu dokonca obetovať vlastný život. Alebo ak nie ich život, tak ich… obličky. Presne to urobil jeden otec, keď daroval jednu zo svojich obličiek svojmu synovi, aby ho udržal zdravého.

Malý Oliver sa po prvýkrát v živote môže kúpať v mori a skákať na trampolíne a to všetko vďaka svojmu úžasnému otcovi. Štvorročnému chlapcovi diagnostikovali zlyhanie obličiek niekoľko dní po narodení a väčšinu svojho doterajšieho života strávil v nemocniciach.

Jeho 29-ročný otec sa však rozhodol darovať jednu zo svojich obličiek, pretože chcel svojho chlapčeka zachrániť a umožniť mu normálny život. Našťastie bol kompatibilným darcom a napriek oneskoreniu spôsobenému pandémiou koronavírusu sa transplantácia pred krátkym časom úspešne uskutočnila.

„Operácia prebehla dobre. Som veľmi rád, že som sa tak rozhodol. Daroval som Oliverovi dar života a on ma považuje za superhrdinu! Spočiatku sme boli nervózni či bude transplantácia úspešná, ale našťastie všetko išlo podľa plánu. Úsmev môjho syna všetko vynahradí,“ hovorí otec malého chlapca a zároveň vysvetľuje, aké ťažké to bolo pred operáciou.

Dnes však štvorročný Oliver dokáže nielen to, čo iné malé deti, ale ešte viac, pretože má po svojom boku svojho osobného superhrdinu – svojho otca!

Podeľte sa o tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.