Ak nepoznáte týchto 10 trikov, váš účet za kúrenie môže byť dvojnásobne vyšší!

Ak nepoznáte týchto 10 trikov, váš účet za kúrenie môže byť dvojnásobne vyšší!

9 januára, 2024 0 Od Redakcia

Existuje niekoľko šikovných praktík, ktorých dodržiavanie zníži váš účet za kúrenie. V extrémnom chlade zimy vôbec nezáleží na tom, ako je v byte teplo, ak dokážeme zvýšiť teplotu o 2-3 stupne navyše, tak to je už veľký krok vpred. Hlavne, aby sa nám medzitým nezvýšili účty.

Tieto triky by mal vyskúšať každý!

1. Väčšina tepla uniká cez steny, najmä ak nie sú správne izolované. Za ohrievače umiestnite väčší kus alobalu a zabránite tak odchodu tepla z bytu. Fólia odráža teplo.

2. Ak máme staré drevené okná, snažte sa ich čo najviac zatepliť. Medzery utesnite silikónom, aby ste zabránili vniknutiu vetra a úniku tepla.

3. V prípade termosklených okien skontrolujte, či sú nastavené na zimnú funkciu. Ak to sami nevieme, zavolajme odborníka. Táto praktická funkcia je veľmi dôležitá z hľadiska tepla.

4. Medzi okná vložte okenné vankúše. Tie si ľahko vyrobíte doma, na internete nájdete nespočetné množstvo zábavných nápadov. Môžeme tak zabrániť prenikaniu studeného vzduchu do bytu.

5. Po použití nechajte dvierka rúry otvorené. Teplý vzduch prúdiaci zvnútra vytvára v byte príjemnú teplotu.

6. Pomocou niekoľkých čajových sviečok si vyrobíme malý praktický ohrievač. Zapáľte 4-5 sviečok, potom ich prikryte kvetináčom, pričom črepník niečím podoprite. Touto metódou môžeme vykurovať aj malú miestnosť.

7. Ak vonku svieti slnko, vytiahnite žalúzie, aby sa miestnosť vyhriala. Keď však slnko zapadne, zatiahnite žalúzie, aby ste udržali teplo v byte.

8. V zime sa odporúča použiť oveľa hrubšie koberce a zatemňovacie závesy.

9. Uistite sa, že pred ohrievačmi nie je žiadny nábytok, pretože odtláčajú teplo. Väčšie skrinky presunieme k stene, aby sme ich zateplili.

10. Po sprchovaní alebo kúpaní nechajte dvere kúpeľne otvorené, aby teplo prúdilo do zvyšku bytu.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi.