Aká je vaša temná stránka? Tento obrázok vám to pomôže zistiť…

Aká je vaša temná stránka? Tento obrázok vám to pomôže zistiť…

28 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Človek by si ani nepomyslel, že aj taká maličkosť nám môže pomôcť lepšie spoznať našu osobnosť.

Čo je optická ilúzia

Optická ilúzia môže zmeniť naše vnímanie toho, čo na obrázku skutočne vidíme. Je to efekt konkrétnej kombinácie farieb, svetiel, tieňov a vzorov, ktorý dokáže oklamať náš mozog. Výsledkom je, že vidíme niečo, čo v skutočnosti neexistuje.

Iluzívne testy sú skvelá zábava. Okrem toho, čím viac hádaniek vyriešime, tým lepšie zvládneme problémy v živote alebo v práci, pretože náš mozog je „vycvičený“ a lepšie pracuje.

Objavte svoju temnú stránku…

Pomôže vám v tom nasledujúci osobnostný test. Pamätajte, že prvý dojem je dôležitý. Preto sa na obrázok nepozerajte príliš dlho. Dôležité je to, čo vidíte ako prvé. Na ktorú časť obrázka ste zamerali svoje oči? Čo ste videli, keď ste sa prvýkrát pozreli na obrázok? Žena, rieka, most alebo možno loď? Čo naznačuje ich poradie?

Ak ženu

Ste príliš márnivý. Často sa pozeráte do zrkadla, aby ste sa uistili, že vyzeráte dobre. Váš vzhľad je pre vás dôležitý a radi ho máte pod kontrolou. Napriek tomu nesúdite ostatných podľa toho, ako vyzerajú.

Ak vidíte most

Vašou temnou stránkou je nedostatok empatie. Nedá sa však povedať, že by ste boli úplne bez emócií. V skutočnosti sa viac obávate o seba ako o iných.

Ak je to rieka

Na druhej strane, rieka ukazuje, že vaše spoločenské postavenie je pre vás príliš dôležité. Je známe, že čím vyšší je váš status alebo príjem a vzdelanie, tým vyššie je vaše spoločenské postavenie.

Ak vidíte loď

Ste si vedomí svojich silných stránok, máte vysoké sebavedomie. Loď odráža vašu nezávislosť, málokedy požiadate iných o pomoc. Ste nezávislí a ceníte si samostatnosť.

Podeľte sa o tento test aj so svojimi priateľmi.