Ako z hororu: Tisíce chrobákov napádajú domy!

Ako z hororu: Tisíce chrobákov napádajú domy!

13 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Tisíce chrobákov napadli domy v obci Metochi a spôsobili obyvateľom nepokoj. Podľa správ sa chrobáky objavili v dome nachádzajúcom sa v blízkosti jazera – Lamia marsh of Strofylia a potom pokračovali do ďalších siedmich domov. Zástupca starostu civilnej ochrany obce povedal: „Veľmi rýchlo sa presúvajú a „obsadzujú“ jeden dom po druhom“ a dodal: „Nikdy sme takýto jav nevideli, je to najzvláštnejšia vec, s akou sme sa stretli.“

„Informovali nás okamžite, od prvého dňa, keď sa to začalo diať, sme sledovali ich cestu a išli sme do Lamie, tam je však voda čistá a jazero nie je v blízkosti stromov Strofylia, takže nevieme, čo sú zač a odkiaľ pochádzajú,“ povedal o chrobákoch, ktoré sa objavujú a pohybujú najmä vo večerných hodinách, keď zapadá slnko.

„Od prvej chvíle sme v kontakte s príslušným oddelením kraja a očakávame, že v priebehu dňa príde tím, ktorý tento jav preskúma, aby sme mali odpoveď na otázku, odkiaľ pochádzajú, a potom môže kraj pristúpiť k postreku. Nie je čas na odklad, tento jav sa rýchlo šíri, avšak, ako bolo uvedené, chrobáky nespôsobujú škody ani na domoch, ani na okolitých plodinách a zatiaľ obyvatelia môžu zostať vo svojich domoch postriekaných insekticídmi.

Ak Vás tento článok zaujal, podeľte sa oň aj s ostatnými.