Bábätko, ktoré sa narodilo v 22. týždni, vážiace menej ako dve kilá, sa nazýva zázrak…

Bábätko, ktoré sa narodilo v 22. týždni, vážiace menej ako dve kilá, sa nazýva zázrak…

26 februára, 2022 0 Od Redakcia

Po viac ako 112 dňoch na JIS bola Jimena „JC“ Macias prepustená z nemocnice práve včas, aby mohla stráviť sviatky so svojou rodinou. Jimena „JC“ Macias sa mala narodiť v septembri, ale koncom apríla mala jej matka Juana Gallegos pôrod. Bola len v 22. týždni tehotenstva.

Lekári povedali Juane, že je malá šanca, že jej dcéra prežije. Bola prevezená do Memorial Hermann The Woodlands Medical Center v Shenandoah v Texase.

Keď Juana porodila JC, jej dcéra bola považovaná za mikro-predčasne narodené  dieťa. JC potrebovala počas prvých mesiacov svojho života veľa starostlivosti a pozornosti. Bola na ventilátore a bola kŕmená cez IV v pupočnej šnúre. „Prvý deň, druhý deň, tridsiaty deň…nemyslela som si, že by bolo možné stráviť sviatky spolu,“ povedala Juana. „Boh mal iné plány.“

Napriek štatistikám proti nej JC splnila všetky svoje míľniky a po 112 dňoch strávených na NICU mohla ísť domov so svojou rodinou.

Práve včas na Deň vďakyvzdania a sviatky.

Jej rodina je nesmierne vďačná za všetkých, ktorí ich dcérke pomohli a pomáhajú. „Vidíme to z iného uhla pohľadu ako vďačnosť, pretože by sme to nezažili, keby tu nebola,“ povedal Eduardo Macias, otec JC.

Aký úžasný darček na sviatky! Dúfam, že JC bude naďalej plniť všetky svoje míľniky a prinesie svojej rodine toľko radosti.

Podeľte sa o tento šťastný príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku:).