Bozk života zamestnancovi elektrickej spoločnosti, ktorého zasiahlo 4 tisíc voltov!

Bozk života zamestnancovi elektrickej spoločnosti, ktorého zasiahlo 4 tisíc voltov!

22 októbra, 2022 0 Od Redakcia

V júli 1967 sa fotograf Rocco Morabito vracal zo služobnej cesty, keď uvidel elektrikára sediaceho na stĺpe elektrického vedenia. Urobil niekoľko fotografií a zrazu uvidel, ako muž spadol zo stĺpa a zostal visieť za bezpečnostný pás.

Skôr než stihol zareagovať, na stĺp vyliezol ďalší elektrikár, chytil svojho omdlievajúceho kolegu a začal mu dýchať do úst. Morabito po privolaní sanitky otočil fotoaparát späť na oboch mužov. Obrázok, ktorý zachytil, sa dostal do obehu a získal Pulitzerovu cenu.

Muž v bezvedomí sa volal Randall Champion, zatiaľ čo jeho záchranca J. D. Thompson. Champion opravoval elektrické vedenie, keď ho zasiahol prúd s napätím štyroch tisíc voltov. Jeho srdce sa zastavilo a bez Thompsonovho bozku života by bol mŕtvy. Úplne sa zotavil a krátko nato sa vrátil do práce.

Randall Champion v nemocnici po druhom zásahu elektrickým prúdom. Vedľa neho je jeho záchranca J.D. Thompson. …

V roku 1991 sa história zopakovala, ale tentoraz nemal toľko šťastia. Prúd mu spálil nos, malíček ľavej ruky, pery a čelo. Trvalo desiatky operácií a mesiace fyzioterapie, kým sa zotavil. Zvyšok života strávil na invalidnom vozíku, pretože stratil rovnováhu a nemal silu stáť. Počas zotavovania ho Thompson denne navštevoval v nemocnici.

Champion zomrel v roku 2002 vo veku 64 rokov na infarkt.