Cez víkendy sa z 9-ročného dievčatka stáva nezávislá žena, pozrite sa prečo…

Cez víkendy sa z 9-ročného dievčatka stáva nezávislá žena, pozrite sa prečo…

22 februára, 2024 0 Od Redakcia

Hoci materstvo znamená starať sa o svoje ratolesti, keď deti dosiahnu určitý vek, keď môžu byť v niektorých veciach celkom samostatné, je dobré, keď sa z takého poslania, akým je materstvo, nestane skôr otroctvo. Deti by sa mali postupne zapájať do domácich prác, pomáhať rodičom, udržiavať domácnosť v čistote a nepridávať matke ďalšiu prácu a brať ju ako samozrejmosť.

Našťastie to pochopilo deväťročné dievčatko. Jej matka na ňu môže byť hrdá.

Po domácej úlohe, varenie…

Dabao sa rozhodla, že tento víkend dopraje svojej mame oddych po tom, čo dokončí všetky domáce úlohy do školy. Prečo by mala všetko robiť len ona, keď je Dabao v domácnosti tiež veľmi šikovná. Na chrbát si pripútala detskú nosičku, vložila do nej svojho ročného brata Erba a začala variť večeru pre rodinu.

Aby sa dieťa nenudilo, uviazala mu do vrkočov figúrky, s ktorými sa mohlo hrať a ona mala pokoj na prípravu jedla. Fungovalo to, malý Erbao bol dobrý a vôbec neplakal.

Matka neverila vlastným očiam

Matka dvoch detí neverila vlastným očiam. Vedela, že môže byť na svoju dcéru hrdá, že jej nerobí problémy, že sa dobre učí, ale niečo také nečakala. Povedala, že Dabaino zodpovedné správanie sa dotklo jej srdca, ale zároveň sa cítila trochu vinná.

Ponúkla sa preto, že dcére pomôže, ale Dabao odmietla a odporučila matke, aby si radšej oddýchla. Matka najprv váhala, ale nakoniec prijala dcérinu láskavosť. Napriek tomu bola dojatá a na Dabao bola taká hrdá, že sa o tento príbeh musela podeliť na sociálnych sieťach.

Zdieľajte jej príbeh aj so svojimi priateľmi :)…