„Chcem zmiznúť zo zemského povrchu“: Mladá žena prišla na hrozné zistenie…

„Chcem zmiznúť zo zemského povrchu“: Mladá žena prišla na hrozné zistenie…

31 mája, 2022 0 Od Redakcia

Hovoríme, že zhodné páry vyzerajú rovnako. V mojom prípade sme si s manželom boli podobní nie preto, že sme boli kompatibilní, ale preto, že sa ukázalo, že je môj nevlastný brat…

Môj život prebiehal krásne a harmonicky až do toho dňa. Už roky som vedela, že moja matka v tínedžerskom veku porodila chlapčeka a dala ho na adopciu, ale nikdy mi nenapadlo, že tento chlapček, ktorý bol mojím bratom, bol zároveň mojím manželom.

Pravdu o tom, že mám brata, som sa dozvedela od svojej starej mamy, ktorá mala v posledných rokoch pred smrťou veľmi zlé vzťahy s mojou matkou a aby ju ponížila, prezradila mi jej tajomstvo. Nikdy sme o tom s mamou nehovorili a po rokoch som na to už zabudla. To bola moja najväčšia chyba.

Osud to zariadil a ja som sa v spoločnosti zoznámila so svojím manželom.

Toľko miliónov mužov a ja som sa zamilovala rovno doňho a vzala si ho. Od prvej chvíle mi hovoril, že nepozná svojich biologických rodičov a že vyrastal u dvoch vynikajúcich pestúnov. Ani by mi nenapadlo, že by mohol byť dieťaťom mojej mamy.

Po 7 rokoch, keď sme nemohli mať dieťa, sme išli k lekárovi, ktorý nás požiadal o dlhú sériu testov. Keď nás zavolal do svojej ordinácie, myslela som si, že našiel problém vo mne alebo v mojom manželovi a správnou liečbou sa ho môžeme zbaviť. Polycystické vaječníky? Nejaký druh zápalu? Nádor? Nízka pohyblivosť spermií?

Identifikoval však problém: spoločné gény.

Najprv som to nechápala a pozerala som naňho ako na blázna. Keď mi vysvetlil, že medzi mnou a mojím manželom existuje vzťah a to vzťah prvého stupňa, bez toho, aby dokázal presne určiť aký, omdlela som. Môj manžel ani neviem, čo urobil. To nemôže byť pravda.

Urobili sme testy DNA a niekoľko špecializovaných testov a ukázalo sa, že sme nevlastní súrodenci. Bola som sedem rokov vydatá za svojho brata! Mala som sex so svojím bratom, žila som s ním, snažila som sa s ním mať dieťa. Čo keby sme mali dieťa?

Odsúdili by sme ju na to, aby si niesla vážne psychické a fyzické zdravotné problémy bez toho, aby sme to chceli a aby sme vôbec poznali pravdu.

Chcem zmiznúť z povrchu zemského a aby ma už nikdy nikto nevidel. Veľmi sa hanbím za to, čo sa stalo a aj keď to nebola moja vina. Čo môžeme odteraz robiť? Nemôžeme byť pár, ale nemôžeme byť ani bratia a predstierať, že toto manželstvo sa nikdy nestalo. Môj život je zničený. Ako sa cez niečo také dostanete?