Zoznámte sa s Chloe, 5-ročným dievčatkom, ktoré zmenilo vnímanie Downovho syndrómu…

Zoznámte sa s Chloe, 5-ročným dievčatkom, ktoré zmenilo vnímanie Downovho syndrómu…

30 mája, 2022 0 Od Redakcia

Chloe je dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré inšpirovalo milióny ľudí na internete!
21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu a 5-ročná Chloe je dievčatko, ktoré svojou roztomilosťou a silou ducha dokázalo prelomiť roky zaužívané stereotypy a posilniť postavenie rodičov, ktorí majú deti s Downovým syndrómom.

Je tvárou Svetového dňa a nie bezdôvodne, pretože niekoľkosekundovým videom dokázala inšpirovať milióny používateľov internetu z celého sveta! Všetko sa to začalo, keď jej matka Jade Lennonová nahrala na Facebook video svojej dcéry, v ktorom sa predstavila svetu a požiadala ho, aby každý 21. marca nosil „vtipné“ ponožky, ako to bude robiť ona sama.

To, čo sa stalo, je naozaj dojímavé.

V krátkom čase si video pozrelo viac ako 10 miliónov používateľov a počet zdieľaní prekročil 1 milión! Jej nadšená mama pre BBC uviedla, že ju kontaktovalo mnoho ľudí zo všetkých kútov sveta, ktorí tvrdili, že Chloe je pre nich „inšpiráciou“.

Ozvali sa jej mnohí rodičia detí s Downovým syndrómom a povedali, že do tej chvíle boli vystrašení alebo stratení, ale teraz ich Chloe povzbudila. Ostatní ju opäť kontaktovali a požiadali o radu. Rozkošná Chloe je bezpochyby dievčatko, ktorému sa podarilo zmeniť doterajšie vnímanie Downovho syndrómu.

Dievčatko je však aj veľkou bojovníčkou, pretože už od útleho veku muselo bojovať o svoj život.

Desať dní po narodení podstúpila operáciu srdca a jej šance na prežitie boli 50 na 50. Ale vyhrala! Vyhrala veľký boj a teraz svojím krásnym úsmevom štedro rozdáva radosť a nádej celému svetu!

Prečo nosiť 21. marca vtipné ponožky?

Možno si kladiete otázku, prečo nás Chloe vyzýva, aby sme si na Svetový deň Downovho syndrómu obliekli vtipné ponožky. Chromozómy totiž vyzerajú ako tieto ponožky a ľudia s Downovým syndrómom majú jeden chromozóm navyše. Takže 21. marca budeme všetci nosiť „vtipné“ ponožky: farebné, vysoké, krátke, rôzne farby, 1 ponožku, 3 ponožky (ktoré tiež symbolizujú extra chromozóm).

Nosíme ich v práci, na prechádzke, doma. A keď sa nás spýtajú, čo je s nami, povieme im, že práve oslavujeme Svetový deň Downovho syndrómu!

„50 matiek, 50 detí, jeden chromozóm navyše“

50 mamičiek s deťmi s Downovým syndrómom spieva v aute a vysiela vlastné posolstvo o rozmanitosti, pestrosti a začlenení. Video vytvoril tím Designer Genes a bolo nahrané na sociálne siete a okamžite sa stalo virálnym.

Zdieľajte tento krásny príspevok aj so svojimi priateľmi a rodinou.