Chlapček, ktorý zázrakom prežil, oslávil svoje prvé narodeniny!

Chlapček, ktorý zázrakom prežil, oslávil svoje prvé narodeniny!

11 júla, 2022 0 Od Redakcia

Jari Lopez meral len 23 centimetrov a vážil 325 gramov, keď sa 22. februára 2021 predčasne narodil. Dnes, o rok neskôr, je považovaný za jedno z najmenších detí, ktoré prežili a oslávil svoje prvé narodeniny so svojimi rodičmi a ich priateľmi.

Malý Jari v matkinom lone nerástol normálne, a preto ho denne sledoval špecialista. Konkrétne jeho matka bola prijatá do nemocnice v 23. týždni, aby mohla často absolvovať ultrazvukové vyšetrenia v nádeji, že ukončí 9 mesiacov tehotenstva a plod bude mať čas pribrať na váhe, ktorú potrebuje.

Lekári však neboli optimistickí. Jariho otcovi povedali, že má len 30 % šancu na prežitie. O niekoľko dní neskôr, napriek všetkej snahe lekárov, prišiel čas pôrodu, pričom obaja rodičia nemali pre svojho syna veľkú nádej. „Väčšina detí narodených v 24. týždni musí byť intubovaná, čo pre nášho Jeriho nebolo jednoduché, pretože bol maličký…

Boli sme zúfalí! Ale našťastie ho zdravotná sestra dokázala zaintubovať a naše nádeje vzrástli,“ hovorí dnes jeho matka. Chlapček bol približne mesiac a pol napojený na dýchací prístroj a 127 dní musel zostať na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde sa o neho staral tím lekárov, zdravotných sestier a rôznych terapeutov, ktorí sledovali jeho rast.

Počas pobytu na jednotke intenzívnej starostlivosti musel podstúpiť niekoľko transfúzií a vážnu operáciu, ale našťastie nemal žiadne vážne problémy, ako napríklad krvácanie do mozgu alebo ochorenie srdca a nepotreboval žiadne ďalšie operácie.

Po štyroch mesiacoch bol Jari v júni prepustený. „Nadchýnajú ho jednoduché každodenné veci a je veľmi aktívny,“ hovoria jeho rodičia. „Stále však rastie pomalšie ako iné deti v jeho veku a lekári ho pozorne sledujú. Ale inak je to zdravé, hyperaktívne a šťastné dieťa, ktoré vnieslo svetlo do nášho života.“

Podeľte sa o tento krásny príbeh so šťastným koncom aj so svojimi priateľmi.