Chlapec sa po operácii prebudí a zistí, že lekár niečo urobil bez toho, aby sa ho opýtali!

Chlapec sa po operácii prebudí a zistí, že lekár niečo urobil bez toho, aby sa ho opýtali!

7 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Väčšina ľudí nerada zostáva dlho v nemocnici. Je to nevyhnutný stav, ktorý nie je veľmi zábavný a vy počítate dni, kým budete môcť ísť domov. Je úplne normálne cítiť sa trochu nervózne, keď máte ísť pod nôž, takže si viete predstaviť, ako zle sa v tejto situácii cíti malé dieťa. Dr. Travis Groth, pediater z detskej nemocnice v Milwaukee vo Wisconsine, to vie veľmi dobre.

Keď lieči svojich malých pacientov, stará sa aj o ich najbližších priateľov – plyšové hračky. „Naším poslaním je, aby sa každé dieťa cítilo pohodlne a bezpečne, či už ide o jeho obľúbené hračky alebo obľúbené postavičky. Vieme, ako deťom pomôcť, aby sa cítili lepšie,“ vysvetlil doktor Groth.

Keď sa malí pacienti prebudia, zistia, že vedľa nich sedia ich obľúbené plyšové zvieratká, ktoré majú na sebe obväz podobný ich vlastnému. Niekedy je potrebná oprava a doktor Groth je pripravený vykonať núdzové zákroky pre ich „plyšových spoločníkov“ – samozrejme, bezplatne.

Keďže plyšové zvieratko nosí obväz rovnako ako malý pacient, pacient sa necíti sám, pretože jeho najlepší kamarát presne vie, aké to je. Doktor Groth pošle hračku do röntgenovej miestnosti. Deti potom považujú röntgenové zariadenie za bezpečné. Keď mladé dievča potrebovalo operovať uši, doktor Groth sa postaral o to, aby mala aj jej plyšová mačka obviazané uši.

Jedného dňa doktor Groth dokonca umiestnil na operačnú sálu Cookie Monstera, ktorý potreboval dlhú operáciu mozgu. Nakoniec musel rovnaký postup vykonať aj na svojom ľudskom kamarátovi. Lekár a jeho tím uzdravili chorého chlapca, ale časom sa naučili aj to, ako opraviť srdce malého dieťaťa. A to je možno rozdiel medzi lekárom a skutočným liečiteľom.

Podeľte sa o tento krásny príspevok aj s ostatnými.