Chlapec vie, že jeho malá sestra sa možno nedožije strednej školy a preto urobil niečo, čo nás skutočne dojalo…

Chlapec vie, že jeho malá sestra sa možno nedožije strednej školy a preto urobil niečo, čo nás skutočne dojalo…

23 júna, 2022 0 Od Redakcia

Diagnóza rakoviny nikdy nie je ľahká pilulka na prehltnutie. V skutočnosti je to desivá, život meniaca informácia, ktorá z nás vytrhne aj tých najsilnejších a položí nás na kolená. Tento pocit nespravodlivosti sa ešte znásobí, keď ide o dieťa. Iste, medicína je na boj s rakovinou vybavená lepšie ako kedykoľvek predtým, ale aj tak sú chvíle, keď sú lekári jednoducho nútení akceptovať, že viac urobiť nemôžu.

Keď sa rodina Spaderovcov zo Sioux Falls v Južnej Dakote dozvedela, že rakovina ich 10-ročnej dcérky je nevyliečiteľná, rozhodli sa urobiť niečo výnimočné ešte pred jej smrťou. Vďaka kombinácii úsilia sa im podarilo dosiahnuť svoj cieľ. Keď mala Rebekah Spaderová len šesť rokov, diagnostikovali jej myelodysplastický syndróm, ochorenie, ktoré zastavuje rast nezrelých krvných buniek v kostnej dreni do zrelosti.

Hoci myelodysplastický syndróm sám o sebe nie je rakovinou, niektoré jeho formy sa neskôr vyvinú do leukémie.

Mladá Rebeka podstúpila transplantáciu kostnej drene, ktorá však, žiaľ, nebola úspešná. Keď lekári jej rodine oznámili, že jej stav je nevyliečiteľný, zostali bez seba. Jej rodičia prijali nesmierne ťažké rozhodnutie zastaviť Rebekinu liečbu a namiesto toho sa snažili zabezpečiť, aby čas, ktorý jej zostával, bol čo najpôsobivejší.

Našťastie mala inšpiratívneho staršieho brata A.J., ktorý bol pripravený v tomto úsilí pomôcť. Konkrétne chcel vziať svoju malú sestru – ktorá v tom čase dovŕšila 10 rokov – na svoj prvácky slávnostný ples. „Chcem s ňou stráviť čo najviac času, kým sa jej ešte darí,“ povedal A.J.

Rodičia A.J. a Rebeky boli rovnako hrdí a potešení, keď videli, ako ich dve deti čerpajú útechu jeden od druhého.

Mamička Stephanie povedala: „Mám z toho naozaj šťastné srdce mamy, keď viem, že sme možno urobili niečo správne, keď sme vychovali deti, ktoré majú na prvom mieste iných ľudí.“ Otec Tony medzitým dodal: „Myslí na svoju sestru a na to, že keď bude na strednej škole, nebude môcť ísť na ples ani na slávnostný ceremoniál, pretože sa pravdepodobne nedostane na strednú školu, takže jej chcel darovať túto spomienku.“

„Chcel som požiadať svoju sestru, pretože ona s najväčšou pravdepodobnosťou nebude môcť zažiť strednú školu,“ vysvetlil A. J.

„Tak som si povedal: Prečo ju nepožiadať o to formálne?“ „Jej smiech bol zábavný,“ pokračoval. „Je naozaj super byť s ňou a len tak spomínať.“ Chcel by som s ňou stráviť čo najviac času, kým sa jej ešte darí. Rebeka teda išla na slávnostný ples, ktorý sa konal na Valentína v roku 2016 a brat so sestrou sa fantasticky bavili.

Rebeka zomrela 4. augusta toho istého roku, hoci jej svetlo nikdy skutočne nezhasne.

Počas svojho boja zostala silná, odvážna a rada pomáhala iným. Toto dievčatko žilo štedrým životom napriek ťažkostiam, ktoré prežívala. Po jej odchode rodina Spaderovcov založila neziskovú organizáciu Rebekah’s Legacy Foundation, ktorá zhromažďuje finančné prostriedky na posielanie darčekov deťom, ktoré v súčasnosti podstupujú liečbu rakoviny.

Rodina Spaderovcov povedala: „Bola neustále odvážna na svoj vek, keď bojovala počas mnohých veľmi ťažkých dní.“ Páni, aký skutočne inšpiratívny a srdcervúci príbeh. Rodine Spaderovcov posielame všetko naše teplo a modlitby za ich stratu a modlíme sa, aby sa v rovnakej situácii neocitli žiadne ďalšie rodiny. Zároveň by sme chceli A. J. pochváliť za to, že bol pre Rebeku skutočne vynikajúcim starším bratom!

Zdieľajte tento článok na Facebooku, ak si rovnako ako my myslíte, že tento príbeh by si malo prečítať viac ľudí.