Čo hovorí veda o týchto 3 zvláštnych javoch?

Čo hovorí veda o týchto 3 zvláštnych javoch?

22 júla, 2022 0 Od Redakcia

Smrť je slovo, ktoré v ľuďoch vyvoláva negatívne pocity. Spájame si ho s pocitmi bezmocnosti, straty blízkych, vlastného zániku. Hoci veda už dokázala vyriešiť mnohé problémy a zvláštne javy, fenomén smrti je napriek pokroku stále „nejasný“.

Tentoraz sme pre vás zozbierali 3 zvláštne javy súvisiace so smrťou, ktoré sa síce dejú, ale veda ich ešte stopercentne nevyriešila. Hoci má stopy.

LABUTIA PIESEŇ

Veľkému počtu nevyliečiteľne chorých ľudí sa náhle „zázračne“ zlepší ich stav, ale krátko nato zomrú. Niekedy sa zlepší na niekoľko hodín, inokedy na niekoľko dní. Potom do niekoľkých dní zomrú. Výraz „labutia pieseň“ tak označuje akúsi rozlúčku umierajúceho s jeho okolím.

Veda si stále láme hlavu, ale najreálnejšie vysvetlenie je, že zdravé bunky v tele chorého sa „vzbúria“ a snažia sa vyhnúť svojmu konečnému zániku. Ich boj je však márny, pretože sú nakoniec porazení.

VIDENIE MŔTVYCH

Znie to desivo, ale paradoxne, ak by to bola pravda, mnohí by sa prestali báť smrti. Alebo by sa jej bál o niečo menej. Často sa hovorí, že na smrteľnej posteli, v posledných dňoch alebo skôr hodinách života, sa ľuďom zjavujú ich (zvyčajne) mŕtvi priatelia alebo príbuzní. Je to druh predsmrtného delíria.

Dáva nám nádej, že smrťou sa všetko nekončí. Veda je však trochu skeptická a pripisuje to silným liekom, ktoré umierajúci často dostávajú. Takže je možné, že je to skôr halucinácia ako volanie z iného sveta. Zdá sa však, že nikto to nevie s istotou.

ZÁHADNÉ ZJAVENIA ALEBO JAVY

Tieto javy sa týkajú živých. Tisíce alebo milióny ľudí chodia po svete a tvrdia, že v čase smrti ich blízkej osoby sa stalo niečo zvláštne. Spadnuté obrazy, zastavené nástenné hodiny, ale aj zjavenia alebo hlasy mŕtvych, ktoré sa zdajú byť živé. Veda je aj tentoraz skeptická, pretože sa predpokladá, že všetko sa dá racionálne vysvetliť.

V hodinách prestáva fungovať baterka, v našom podvedomí sa objavujú hlasy, tiene alebo postavy v záchvate smútku alebo obáv o dotyčnú osobu, často chorú. V každom prípade aj v tomto prípade prevláda skôr individuálna viera v tento jav alebo proti nemu.

Aký je Váš názor na niečo podobné?

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.