Toto sa stáva ľuďom s červeným povrázkom uviazaným okolo ľavého zápästia!

Toto sa stáva ľuďom s červeným povrázkom uviazaným okolo ľavého zápästia!

22 júla, 2022 0 Od Redakcia

Ak budete pozorní, na zápästiach mnohých ľudí a dokonca aj detí, uvidíte červenú šnúrku. Tento zvyk sa dedí z generácie na generáciu. Čo to však v skutočnosti znamená?

Tento starobylý zvyk pochádza od mudrcov náboženstva kabaly, ktoré sa vo svete prvýkrát presadilo v Izraeli. V podstate sa okolo ľavého zápästia uväzuje vlnená niť červenej farby, ktorá ho má chrániť pred všetkou ujmou, kliatbami, prekliatiami a zlom.

Podľa legendy tento zvyk pochádza od praotca ľudstva Rahila, ktorý bol stelesnením krásy a lásky. Stúpenci kabaly veria, že červený povrázok má magickú moc, pretože červená farba, jedna z najsilnejších ochranných farieb, je pod ochranou planéty Mars.

Dôležité je aj to, aby bola šnúra vyrobená z vlny, pretože má priaznivý vplyv na krvný obeh, takže táto priadza zabraňuje ochoreniam obehového systému, artritíde, stimuluje krvný a lymfatický obeh.

Dôvodom priviazania nite na ľavé zápästie je, že podľa kabaly práve tadiaľto vstupujú do tela negatívne energie, takže ak je zápästie priviazané tu, niť zabráni týmto energiám vstúpiť do tela. Niť musí byť správne uviazaná na zápästí. Osoba, ktorá viaže niť na ruku inej osoby, musí byť človekom s čistou, pozitívnou energiou.

Môže to byť priateľ, člen rodiny alebo milenec. Obaja ľudia by mali byť pri viazaní nite naplnení pozitívnymi myšlienkami. Podľa veriacich kabaly, ak je niť správne uviazaná, môže byť veľmi mocným talizmanom. Ak sa niť pretrhne, nepanikárte. Je to znamenie, že červená niť vás ochránila a splnila svoje poslanie. Je čas hľadať nový talizman.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.