„Dcéra moja, vezmi si toho, kto sa v noci zobudí, aby nakŕmil tvoje dieťa“…

„Dcéra moja, vezmi si toho, kto sa v noci zobudí, aby nakŕmil tvoje dieťa“…

12 júna, 2024 0 Od Redakcia

Manželstvo je veľmi dôležité rozhodnutie každého človeka, a preto jedna matka povedala svojej dcére niekoľko slov o tom, ako by si mala správne vybrať muža. Samozrejme, že láska a rozum väčšinou nikdy nie sú v jednej miestnosti, ale možno vám nasledujúce tipy trochu pomôžu.

„Dcérka, viem, že je ešte skoro, ale chcem, aby si vedela, že keď príde čas vydať sa a založiť si rodinu, je veľmi dôležité vybrať si toho správneho muža.

Viem tiež, že je dôležité, aby ste sa milovali a mali radi a nechcela by som, aby ste sa brali z iného dôvodu ako z čistej lásky. Ale keď hľadáš muža svojho života, maj otvorené oči, aby si mohla vnímať viac, ako ti umožňuje prvý dojem alebo láska na prvý pohľad.

Alebo sa aspoň neponáhľaj s rozhodnutím, kým si najskôr neurobíš jasnú predstavu o tom, kto to naozaj je a čo ti môže ponúknuť okrem lásky a hmotných statkov. Buď skrátka s mužom, ktorý bude po tvojom boku skutočnou oporou v každej chvíli, šťastnej či nešťastnej (najmä vtedy). Ktorý ti bude venovať čas.

Kto bude tvojou oporou v tehotenstve, tvojím hrdinom pri pôrode a vzorným otcom krátko po ňom. Kto sa uprostred noci zobudí, aby nakŕmil dieťa a ty si sa mohla trochu viac vyspať. Kto s ním bude tráviť čas, aby ti neunikol ani jeden okamih, keď bude rásť. Ktorý ťa bude milovať viac ako svoj život.

Za pätnásť rokov, čo som vydatá za tvojho otca, som sa až príliš dobre naučila, že keby nebol príkladným manželom a otcom, možno by sme dnes neboli spolu. Je dôležité žiť prítomnosťou, ale v tomto prípade je dôležitejšia budúcnosť, pretože zahŕňa aj vaše deti. Musíš o tom premýšľať.

Samozrejme, že keď máš v živote takého otca za príklad, som si istá, že neurobíš chybu, ale cítim hlbokú povinnosť upozorniť aj na to. Vezmi si toho, kto je pripravený zdieľať s tebou bremeno života. Ktorý ti dáva pocit bezpečia a istoty, že nikdy, z akéhokoľvek dôvodu, nebudeš sama.

Ten, ktorý sa po náročnom dni v práci osvieži už len tým, že ťa vidí a je pripravený stráviť s tebou ešte veľa hodín zábavy. Pohľad na teba ho upokojuje, keď ho všetko ostatné vyčerpáva. Viem, že toto všetko nemôžeš vedieť vopred a že manželstvo je do istej miery… lotéria. Ale nie je na škodu mať to na pamäti, kým sa rozhodneš, pretože ver mi… bude to najdôležitejšie rozhodnutie tvojho života!“