Deti sa stretli s desivým pohľadom na otca, ktorý sa prepadal do bezvedomia. Ich rýchla reakcia je obdivuhodná!

Deti sa stretli s desivým pohľadom na otca, ktorý sa prepadal do bezvedomia. Ich rýchla reakcia je obdivuhodná!

14 marca, 2024 0 Od Redakcia

Keď sa staneme rodičmi, netrvá dlho a náš život sa zmení spôsobom, ktorý je možno ťažké vysvetliť niekomu, kto nikdy nebol mamou alebo otcom. Jednoducho povedané, na svete neexistuje nič, čo by drvivá väčšina z nás neurobila, aby ochránila svoje deti a uchránila ich pred úrazom.

Predstava, že by sa im mohlo stať niečo zlé, nám stačí na to, aby sa nám zdvihol žalúdok. Je našou úlohou, našou zodpovednosťou, aby sme boli pripravení konať, keď príde čas. Ale čo keď sa úlohy obrátia? Akokoľvek sa to zdá nepravdepodobné, čo sa stane, keď je to rodič, kto potrebuje pomoc pri záchrane života a dieťa (deti), ktorému (ktorým) zostáva určiť, akým smerom sa bude osud uberať?

Šesťročná Macie Semrauová sa 12. apríla ráno rozhodla, že jednoducho nechce ísť do školy. Bola taká odhodlaná zostať doma, že jej mama Kate Semrauová nakoniec ustúpila a dovolila jej zostať doma so štvorročným bratom a otcom. Otec Kyle Semrau, 37-ročný, pracuje na nočné zmeny a v to isté ráno sa zobudil s pocitom, že je pod parou.

Avšak práve po tom, ako jeho partnerka Kate opustila rodinný dom, nastal rozhodujúci obrat k horšiemu. Podľa správ si malá Macie prvýkrát uvedomila, že niečo nie je v poriadku, keď počula, ako jej otec kričí na poplach. Spolu s bratom Calebom sa vybrali do suterénu, aby sa stretli s desivým pohľadom na otca, ktorý sa prepadal do bezvedomia.

Našťastie. Macie si zachovala pokoj. Dostala otcov iPhone a medzi jeho záchvatmi sa jej podarilo získať od neho prístupový kód. Potom pomocou Safari vyhľadala miestnu políciu a porozprávala sa s administratívnym asistentom oddelenia.

Štvorročný Caleb sa medzitým zo všetkých síl snažil utíšiť svojho otca.

Na miesto čoskoro dorazili prví záchranári a Kylea odviezli do nemocnice Wentworth Douglass v Doveri v štáte New Hampshire. Tam mu tri dni podávali kyslík. „V utorok som mal doma incident kvôli pretrvávajúcemu problému, ktorý postihol moje dutiny a pľúca,“ napísal Kyle Semrau na Facebooku.

„Moja šesťročná dcéra sa dokázala orientovať v mojom telefóne a zavolať pomoc. Som si takmer istý, že mi zachránila život. „Som doma a darí sa mi dobre a chcel som sa uistiť, že každý, kto sa mi ozval, vie, že som vám navždy vďačný! V okamihu neviete, ako veľmi sa vám môže zmeniť život.

„Učte svoje deti núdzové scenáre, učte ich životným udalostiam, ktoré škola nemusí pokryť, pouličnej inteligencii a ostražitosti. Život je krátky, ale ten môj sa práve predĺžil vďaka Macie, mojej dcére. Veľa lásky všetkým!!!“

Policajné oddelenie Elio tiež vzdalo hold Macieinmu rýchlemu mysleniu na internete.

„Neuveriteľný príbeh rýchleho myslenia dievčatka a odvážneho konania, ktoré pomohlo zachrániť jej otca počas lekárskej pohotovosti,“ znel ich príspevok. „Skvelá práca, Macie!!!“ „Jednoducho neuveriteľné po všetkých stránkach,“ dodal Kyle. „Mám veľké šťastie, samozrejme, kvôli mojej dcére a synovi a reakcii polície. Bolo to rýchle.“

Vďaka Bohu, že Macie a Caleb boli po ruke a pomohli otcovi. Kto vie, čo by sa inak mohlo stať.

Zdieľajte tento článok na Facebooku, aby sa Macie dostalo pochvaly, ktorú si očividne zaslúži.