Mágia v kryštáloch: TAKTO spoznáte, ktorý je ten váš a ľahko zmeníte celý svoj život!

Mágia v kryštáloch: TAKTO spoznáte, ktorý je ten váš a ľahko zmeníte celý svoj život!

14 marca, 2024 0 Od Redakcia

Ktorý liečivý kameň by ste mali nosiť vždy pri sebe?Tisíce rokov ľudia verili, že vzácne kamene majú nadpozemskú moc, a používali ich ako sprievodcov na svojej životnej ceste.

A naozaj mnohým zlepšili život, priniesli blahobyt, možno aj preto sú stále také populárne. Vo vzťahoch je niečo veľmi intímne, čo môžeme formovať aj pomocou kameňov a spôsobu, akým sa s nimi spájame. V závislosti od našich emócií, osôb a miest v živote na nás môžu rôzne kryštály volať pomôcť nám urobiť správny krok vpred.

Pozri náš vývojový diagram a zistite, ktorý kameň vám dodá inšpiráciu, ktorú potrebujete, aby ste rozhýbali. Spoznajte svoj kryštál! Dajú sa používať mnohými spôsobmi, najlepšie je vyskúšať si to.

Hematit

Tento tmavosivý alebo čierno sfarbený kameň je známy pre svoju vlastnosť chrániť a absorbovať negatívnu energiu a pomôcť zostať pozitívnym. To môže priniesť pocit bezpečia a istoty do vášho života a dodať vám silu, odvahu, výdrž a vitalitu. Je ideálne, ak sa potrebujete upokojiť alebo potrebujete určitú psychickú podporu. Aby dosiahol maximálnu účinnosť, dajte si jeden pod vankúš!

Lazurit

Tento krásny tmavomodrý kameň je vynikajúci, ak si chcete zvýšiť svoj duševný jas a intuíciu. Podporuje aj psychický vývoj a pomáha vám lepšie pochopiť sny. Je tiež dobrou voľbou, pokiaľ sú vaše nálady trochu nevyvážené a máte problémy s prejavom, verbálnym alebo emocionálnym. Noste aspoň jeden taký kameň vždy so sebou a uvidíte, ako sa váš život zlepší a vaša úroveň sebadôvery stúpne.

Ametyst

Tento obľúbený fialový krištáľ je fantasticky univerzálny. Pomôže vniesť do vášho života pocit pokoja, podporí meditáciu a vyzdvihne vašu vnútornú múdrosť, pomôže vám tiež rozptýliť strach a zahnať negativitu.

Použite ho na vyčistenie nízko vibračnej alebo zablokovanej energie – buď vo vnútri seba, alebo vo fyzickom priestore – a zaistite si bezpečnosť a ochranu. V noci si ho vložte pod vankúš a noste ho aj počas dňa, pokiaľ získate svoj život späť a tiež božskú rovnováhu.

Olivín

Pociťujete závisť? Pokiaľ áno, tak tento olivovo kameň nazývaný aj peridot je pre vás dobrou voľbou, pretože vám pomáha odpúšťať, zabúdať a otvoriť sa novým a lepším vzťahom.

Podporí vás tiež pri uvoľňovaní hnevu, viny, žiarlivosti, závisti a poskytne ochranu pred tými, ktorí vás vyčerpávajú. Jeho energetické a detoxikačné účinky sú najviac efektívne, pokiaľ ho nosíte pri sebe – vyskúšajte a uvidíte aj samy.

Čistý kremeň

Toto je ďalší skvelý a univerzálny krištáľ. Kremeň pomáha sústrediť myšlienky a umožní vám lepšie meditovať aj uvoľniť emočné a fyzické blokády či vyrovnať nálady. Je to skutočne energetický kameň a je revitalizujúca pre vašu myseľ i telo. Noste kúsok vždy so sebou a všetko sa zmení k lepšiemu.

Citlivejší ľudia vedia vnímať energiu kameňov a ťažiť z ich sily aj pre seba.

Oranžový topás

Tento vzácny druh topásu je úžasný na zvýšenie vitality, rozptýlenie neistoty a pomôže vám veriť v seba. Pokiaľ potrebujete pomocnú ruku pri uskutočňovaní svojich snov, napríklad ak chcete k sebe prilákať ľudí alebo peniaze, noste kúsok vždy pri sebe a dosiahnete, čo chcete.

Tigrie oko

Cítite sa slabo? Tigrie oko pomáha posilniť a vrátiť radosť do života, ak máte pocit, že ste na dne. Môže vás tiež ochrániť pred škodlivými účinkami depresívnej energie tým, že sa budete cítiť stabilne.

Je to dobrý kameň, ak potrebujete zvýšiť svoju vôľu, odvahu a sebadôveru, a môže vám tiež umožniť získať duševnú pohodu a vidieť veci objektívne. Je najefektívnejšie, keď sa nosia ako náhrdelník alebo prsteň.

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.