Odhalíme vám 8 faktorov, prečo vzniká vo vzťahu nevera. Dôvod číslo 4 je naozaj desivý…

Odhalíme vám 8 faktorov, prečo vzniká vo vzťahu nevera. Dôvod číslo 4 je naozaj desivý…

14 marca, 2024 0 Od Redakcia

Príbehy o nevere nájdete všade, v novinách či v televízii, ale nikto sa nezamyslí nad tým, kvôli čomu sa tak rozhodla konkrétna osoba konať? Kto je na vine?

Vysvetlíme vám, ako neveru vnímajú psychológovia, ktorí sa rozhodli zverejniť výsledky z istého experimentu, ktorý dokazuje o tom, ktoré okolnosti zvyšujú riziko nevery.

1. Vplyv skúseností a spoločnosti:

Ak mala osoba už v prechádzajúcom vzťahu problém s neverou, je tu veľká šanca, že sa tak zachová rovnako aj pri novom partnerovi. Je zaujímavé, že aj ľudia okolo majú veľkú tendenciu doslovne tlačiť druhých k nevere. V anonymnom dotazníku až 75% mužov uviedlo, že ich priatelia tiež podvádzajú svoje ženy.

2. Nuda v posteli:

Toto je pravdepodobne jeden z najväčších problémov, kvôli ktorému až 70% mužov a 49% žien podvádza svojho partnera či partnerku. Uvádzajú, že ich manželstvo je v podstate šťastné, bez nejakých väčších škandálov či sklamaní, ale chýba zábava v posteli.

3. Zraniteľnosť kvôli kríze vo vzťahu:

Každý z nás prežíva chvíle v živote, kedy si zhŕňa udalosti a výsledky za posledný rok. Niektorí ľudia si uvedomia, že je vlastne všetko v poriadku, ale ostatní začnú experimentovať počas krízy vo vzťahu, pretože vtedy sú najviac zraniteľní voči pokušeniu.

Štúdie preukázali, že niečo také sa stáva obvykle vo veciach 29,39 alebo 49 rokov. Avšak to neznamená, že ak váš milujúci manžel oslavuje 39 rokov, že vás určite začne podvádzať.

4. Nadmerný záujem o sociálne siete:

V pároch, kde jeden z partnerov venuje príliš veľa času Twitteru alebo iným sociálnym sieťam, sa zvyšuje riziko nevery. Závislí na sociálnych sieťach sa ľahko prebudia skôr alebo idú do postele neskôr, nechávajúc svoje polovičky osamelé, len aby si mohli pozrieť, čo je nové na internete.

Neraz sa stane, že vznikajú virtuálne vzťahy, ktoré sa neskôr stanú reálnymi a to vytvára skvelý priestor na podvádzanie.

5. Pracovné cesty:

Podľa istého prieskumu je viac ako 1/3 podvádzajúcich mužov váženými podnikateľmi, ktorí zvyknú podvádzať svoje ženy na pracovných cestách.

Ani ženy v tom nie sú nevinné, 13% z nich už malo zápletku s kolegom z práce. Pravdepodobnosť podvádzania v práci sa zvyšuje, čím je pár dlhšie spolu, hlavne medzi 6. a 9. rokom. Tieto roky sú najzraniteľnejšie.

6. Nedostatok oxytocínu:

Oxytocín, tiež ho prezývajú ako objímajúci hormón (zvyšuje sa v našom tele pri objímaní a bozkávaní) hrá veľmi dôležitú úlohu vo vytváraní a udržiavaní vzťahov. Vedci si myslia, že nedostatok tohto hormónu môže byť spúšťačom nevery.

V jednom experimente vedci použili pár ženatých mužov, pichli im oxytocín, zoznámili ich s atraktívnou ženou a povedali im, že sa k nej môžu priblížiť tak blízko, ako len chcú. Účastníci, ktorí dostali dávku hormónu, sa od ženy držali ďalej ako tí, u ktorých bol len použitý placebo efekt.

7. Nemôžem si jednoducho vybrať inú cestu:

Potom sú tu jednoducho ľudia, ktorí si nevedia predstaviť život bez adrenalínu, do čoho zaraďujú aj podvádzanie. Nezáleží na veku, zážitkoch či iných kritériách, títo ľudia budú vždy podvádzať a nevedia si predstaviť, že by konali inak.

Skutočné dôvody prečo tak konajú, sa dosť líšia, ale môžu mať aj oveľa hlbší význam. Pravdou je, že pre niektorých ľudí je ťažké a takmer nemožné, aby boli monogamní.

8. Absencia emocionálnej intimity:

Neschopnosť mať hlboký rozhovor s partnerom s nedostatkom podpory vedie oboch partnerov k podvádzaniu. Existuje všeobecný názor o tom, že muži myslia iba na s * x.

Lenže tento fakt vyvrátila anglická kniha The Truth about Cheating, kde manželský poradca priznáva, že až 47% mužov, ktorí podvádzajú, sa sťažuje na nedostatok emocionálnej intimity.

Situácia je sama o sebe zlá, pretože muži neradi prejavujú svoje pocity a ženy môžu tento fakt prehliadnuť, a tým pádom nedokážu prejaviť podporu svojmu partnerovi. Buď si to všimnú neskôr alebo nikdy.

Ak vás článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.