Deväťročný chlapec s rakovinou povedal svojej novorodenej sestričke niečo šokujúce. Najkrajšia a najsmutnejšia veta na svete…

Deväťročný chlapec s rakovinou povedal svojej novorodenej sestričke niečo šokujúce. Najkrajšia a najsmutnejšia veta na svete…

8 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Odmietol sa vzdať boja, kým nestretol svojho malého brata! Chlapec sa v lete 2016 začal cítiť zle a rodičia ho okamžite vzali k lekárovi. Povedali mu, že je prechladnutý a pustili ho domov. Jeho stav sa však len zhoršil. Nabudúce mu bola diagnostikovaná diagnóza, ktorú nikto nechce počuť: rakovina.

Jeho liečba sa začala okamžite. V roku 2017 sa zdalo, že chorobu porazil. Lekári nenašli žiadne stopy po rakovine a rýchlo sa zotavoval. Začal sa vracať do školy. Žiaľ, netrvalo dlho a rutinná kontrola odhalila, že má v tele opäť rakovinu.

Začal novú liečbu a jeho šance na prežitie sa odhadovali na 70 %. V júli bol už natoľko zdravý, že mohol opäť opustiť nemocnicu. Bohužiaľ, v auguste musí ísť opäť, ale tentoraz bola rakovina vážnejšia ako kedykoľvek predtým. Rozšírilo sa mu to po celom tele. Ale chlapec mal cieľ, ktorý mu dodával silu.

Chcel zostať nažive, aby videl svoju malú sestričku, ktorá sa mala čoskoro narodiť. Mal pred sebou hrozné tri mesiace. Rodina robila všetko, čo mohla, aby mu uľahčila posledné dni, ale musel stále užívať lieky proti bolesti. Nakoniec sa narodila jeho malá sestrička. Chlapček ju objal a povedal:

„Chcem zostať, ale musím ísť, aby som bol tvojím strážnym anjelom.“

Krátko nato zomrel.

Zdieľajte tento dojemný príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.