Dieťa sa narodilo v ukrajinskom protileteckom kryte, keď vystrašené rodiny utekali pred ostreľovaním…

Dieťa sa narodilo v ukrajinskom protileteckom kryte, keď vystrašené rodiny utekali pred ostreľovaním…

26 februára, 2022 0 Od Redakcia

Zdravé novorodeniatko menom Mia bolo vyfotografované v ukrajinskom protileteckom kryte, kde sa rodiny ukrývali pred paľbou ruskej armády v hlavnom meste Kyjev. Ukrajinské rodiny sa zúfalo ukrývajú pred ostreľovaním a uprostred bômb a ničenia v Kyjeve sa na snímke objavilo novorodené dievčatko.

Odkedy Vladimir Putin nariadil inváziu Ruska na Ukrajinu, mestá po celej krajine sú obliehané výbuchmi a ľudia sa ukrývajú v podzemných systémoch metra alebo iných úkrytoch.

Zábery ukazujú deštrukciu spôsobenú dvojdňovými útokmi s vyhodenými budovami do vzduchu a počet obetí stále rastie. Duch ukrajinského ľudu sa prejavil odhodlaním bojovať proti silnejšiemu susedovi, pričom vláda dokonca vyzvala obyvateľov Kyjeva, aby sa vyzbrojili zápalnými fľašami.

A napriek tomu je uprostred týchto hrôz jedna mamička údajne „šťastná“ po narodení dievčatka v kryte v Kyjeve.

„Mia sa narodila v kryte túto noc v stresujúcom prostredí bombardovania Kyjeva,“ uviedla Hanna Hopka, ukrajinská aktivistka za demokraciu. Dodala: „Jej mama je po tomto náročnom pôrode šťastná. „Keď Putin zabíja Ukrajincov, voláme matky Ruska a Bieloruska, aby protestovali proti vojne Ruska na Ukrajine . Bránime životy a ľudskosť!“

Objavili sa aj ďalšie správy o deťoch, ktoré sa narodili na novorodeneckom oddelení a potom ich urýchlene previezli do provizórneho útulku.

Bábätká v Dnepri boli odnesené dole, mimo nebezpečenstva Putinových bômb. Približne dvanásť malých novorodencov odniesli odvážni lekári a zdravotné sestry do suterénu budovy v Dnepri. Vnútri ich starostlivo opatrovali zamestnanci detskej nemocnice v Dnepropetrovskej oblasti, ktorí sa obávali o životy svojich malých zverencov, uvádza denník The Sun.

Doktor Denis Surkov, 51-ročný šéf novorodeneckého oddelenia v Dnipropetrovskej oblastnej detskej nemocnici, o bunkri povedal: „Toto je jednotka intenzívnej starostlivosti o novorodencov. V bombovom kryte.

„Viete si to predstaviť? Toto je naša realita.“

Predtým bolo oznámené, že onkologické centrum inej nemocnice zostalo v plameňoch po tom, ako ruské sily spustili paľbu na budovu.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi a modlíme sa za detičky a rodiny v Ukrajine…❤️