Dlhé roky žila so zhrbeným chrbtom, mala veľké bolesti a lekári jej nevedeli pomôcť. Potom začala robiť tieto cvičenia!

Dlhé roky žila so zhrbeným chrbtom, mala veľké bolesti a lekári jej nevedeli pomôcť. Potom začala robiť tieto cvičenia!

24 júna, 2022 0 Od Redakcia

Staršia žena mala vážne problémy s chrbticou, ktoré nielenže zmenili jej držanie tela, ale spôsobovali jej aj veľké bolesti a bránili jej v každodennom živote. Príznaky sa dajú zmierniť, ale podľa súčasného stavu lekárskej vedy tento stav nikdy nezmizne.

86-ročná Anna Pesceová už nejaký čas trpí vážnym ochorením chrbtice a jej život sužujú silné bolesti. Jej chrbtica sa tak zakrivila, že bola nakoniec pripútaná na invalidný vozík. Lekári jej povedali, aby sa zmierila s tým, že jej stav sa nedá zmeniť. Ale stará pani mala úplne inú predstavu o živote a odmietala sa zmieriť s tým, že je na vozíku.

Okrem iného trpela herniou platničiek, osteoporózou a skoliózou. Okrem bolesti ju možno ešte viac trápila skutočnosť, že nemohla navštevovať svoje vnúčatá a potrebovala pomoc pri každodenných prácach. Anna sa však nikdy nevzdala. Pravidelne navštevovala chiropraktika a naturopata a vyhľadala pomoc mnohých odborníkov, ale nič nepomáhalo.

Nakoniec na radu odborníčky Rachel Jesien začala cvičiť jogu.

Joga má neuveriteľné účinky, znižuje stres, príznaky depresie, zvyšuje flexibilitu, zlepšuje prietok krvi a držanie tela. Niektorí ľudia tvrdia, že odkedy cvičia jogu, vyhýbajú sa všetkým druhom chorôb. Anna mala spočiatku s jogou veľké problémy, pretože sa takmer nemohla hýbať, ale vytrvalá práca sa jej vyplatila.

Po niekoľkých mesiacoch pravidelného cvičenia sa dokázala priblížiť k stene s takmer rovným chrbtom. Po rokoch sa Annin život úplne zmenil, chrbát sa narovnal a bolesti zmizli. A joga sa stala takou súčasťou jej života, že si bez nej nevedela predstaviť ani deň.