Dva roky sa mu posmievali, že vyzerá ako dievča. Potom urobil niečo úžasné!

Dva roky sa mu posmievali, že vyzerá ako dievča. Potom urobil niečo úžasné!

4 februára, 2023 0 Od Redakcia

Christian McPhilamy z Floridy v USA mal len osem rokov, keď sa stal terčom posmechu svojich spolužiakov. To preto, že sa rozhodol nechať si narásť dlhé vlasy. So svojím prirodzeným blond odtieňom čoskoro vyzeral ako dievča. Sám priznáva, že s týmto vystúpením nebol spokojný, ale nepodľahol posmechu, urážkam a nepochopeniu. Prečo? Keď mal Christian šesť rokov, videl v televízii spot z detskej nemocnice, v ktorom boli vyobrazení jeho rovesníci, ktorí prišli o vlasy v dôsledku drastickej chemoterapie.

Príbeh detí ho tak dojal, že sa pevne rozhodol. Nechal si narásť vlasy a potom ich daroval organizácii Children With Hair Loss, ktorá vyrába parochne pre deti, ktoré prišli o vlasy. Spolužiaci sa mu smiali a niektorí rodičia dokonca ponúkali rodine peniaze na holiča, len aby ich syna ostrihali. Christian si však uvedomil, že choré deti sú na tom stokrát horšie ako on, a to ho viedlo k rozhodnutiu.

Za dva roky mu vlasy narástli do dĺžky 30 cm. Dnes má Christian opäť chlapčenský účes, jedenásť rokov a dobrý pocit v srdci, že mohol pomôcť niekomu, kto to potrebuje.

Podeľte sa o tento úžasný príbeh aj so svojimi známymi. 🙂