Hoďte prací prášok do toalety a uvidíte, čo sa stane!

8 februára, 2022 0 Od Redakcia

Čistenie toalety je pre mnohých ľudí tou najotravnejšou a najšpinavšou prácou v domácnosti. Z tohto dôvodu sa často odkladá, čo ešte viac sťažuje čistenie vašej toalety. Aj keď si toaletu vyčistíte, nemusí vyzerať a voňať úplne čisto a sviežo.

My však na to máme perfektné riešenie!

Ak použijete čistiaci prostriedok, dokážete svoju toaletu vyčistiť v priebehu niekoľkých minút a bude opäť nádherne sviežo voňať. Potrebujete len trochu pracieho prášku. Je dôležité, aby ste použili prací prášok, ktorý je granulovaný, teda nie jemný prací prostriedok.

Čo musíte urobiť?

Vezmite si misku a dajte do nej veľké množstvo pracieho prášku. Môžete možno použiť svoju obľúbenú vôňu, aby bol výsledok čo najkrajšie voňavý. Potom prací prášok úplne vylejte do záchodovej misy a rozotrite ho po povrchu. Teraz je dôležité, aby ste prací prášok nechali nasiaknuť približne pol hodiny. Môžete si nakúpiť alebo pozrieť časť svojho obľúbeného seriálu a po uplynutí 30 minút sa vrátiť na najdôležitejšiu časť…

Teraz, keď ste sa vrátili a prací prášok vykonal svoju prácu, je čas na najdôležitejšiu časť. Vezmite záchodovú kefu a dôkladne vydrhnite záchodovú misu namočeným pracím práškom. Je dôležité, aby ste najprv nesplachovali, ale začali s drhnutím poriadne. Po vyčistení celej záchodovej misy môžete spláchnuť. Okamžite uvidíte a ucítite fantastický výsledok; čistú, sviežu a bielu toaletu s nádhernou vôňou.

Vidíte? Nie je potrebné kupovať drahé čistiace prostriedky na toalety, stačí obyčajná miska s pracím práškom, ktorá funguje dobre, alebo ešte lepšie. Na čo teraz čakáte? Vyskúšajte to!

Vyrobte si vlastný univerzálny čistiaci prostriedok zo saponátu

Na výrobu účinného čistiaceho prostriedku, napríklad univerzálneho čistiaceho prostriedku, môžete použiť aj prací prášok. Použite starú nádobu na univerzálny čistiaci prostriedok a zmiešajte v nej približne 80 mililitrov bielidla a čajovú lyžičku pracieho prášku. Doplňte ju vodou, kým fľaša nebude plná.

Boli by ste prekvapení, ako dobre to funguje na stenách, v kúpeľni a takmer na každom inom povrchu v dome. Bieliaci prostriedok odstráni aj tie najodolnejšie škvrny a prací prášok nielenže poskytuje abrazívny účinok, ale aj krásne vonia.

A teraz náš posledný tip, ktorý je ideálny pre každého, kto má doma koberec!

Odstraňovanie škvŕn z kobercov

Možno by ste to nečakali, ale prací prášok je super účinným prostriedkom na škvrny na koberci. Keďže pracie prostriedky pomáhajú čistiť oblečenie, neznie logicky, že ich môžete použiť aj ot odstraňovanie škvŕn z kobercov? Najmä preto, že vieme, že sú dobré pri odstraňovaní škvŕn z rôznych typov tkanín.

Naneste prací prášok na škvrnu a jemne ho pretrite vlhkou handričkou, aby sa dostal do škvrny. Počkajte asi päť minút, zotrite prebytočný prací prášok a opakujte, kým nezmizne celá škvrna. V prípade odolnejšej škvrny ju môžete nechať namočenú o niečo dlhšie.

Zdieľajte aj s ostatnými :).