To, čo zachytila fotografka je ohromujúce: „Bezpodmienečná“ láska medzi párom s Downovým syndrómom…

To, čo zachytila fotografka je ohromujúce: „Bezpodmienečná“ láska medzi párom s Downovým syndrómom…

8 februára, 2022 0 Od Redakcia

Keď fotografku z Ohia požiadali, aby nafotila výročný kalendár pre Združenie Downovho syndrómu, netušila, aký to na ňu bude mať vplyv. Pánom decembra bol vtedy 7-ročný Joey, ktorý trval na tom, aby sa s ním na fotografii objavila jeho priateľka Ellie. Erika Brooke zachytila týchto dvoch mladíkov na najrozkošnejšom fotení vôbec a láska, ktorú títo dvaja k sebe majú, ju ohúrila.

„Za 28 rokov môjho života si nie som istá, či som niekedy videla takú čistú lásku,“ povedala.

Erika, ktorá je podľa svojej pracovnej stránky na Instagrame fotografkou svadieb, útekov a portrétov v Ohiu, sa podelila o príbeh tohto sladkého mladého páru so spoločnosťou Love What Matters.

„Rytierstvo nie je mŕtve a malý Joey je chodiacim dôkazom,“ povedala o mladíkovi, ktorý bol vybraný za pána decembra pre kalendár.

Erika povedala, že keď sa Ellie bála ísť k vode, Joey ju uistil, že je v poriadku, a ponúkol jej ruku, aby ju viedol. Keď Joey váhal, či sa má usmievať, Ellie ho šteklila a naháňala, aby ho rozveselila. „Keď som ich pozorovala, ako sa dorozumievajú, len som si pomyslela: ‚Páni, oni už majú všetko premyslené,'“ povedala Erika.

„Ako deti sú všetkým, v čo som ako dospelá mohla dúfať. Počas tej krátkej hodiny ma povzbudili, aby som bola lepšou verziou seba samej, aby som sa rozhodla vidieť dobro a milovať trochu nezištnejšie. Keby sme všetci videli svet tak čisto ako Ellie a Joey, aký by to bol krásny svet.“

Podľa článku Joeyho mama Holly povedala, že Joey a Ellie sa narodili v tom istom meste s rozdielom šiestich mesiacov. „Od nášho prvého stretnutia až dodnes Joeyho a Ellie spája puto, rovnako ako ich rodiny. Vzájomne chápeme svoje zápasy a víťazstvá. Považujeme sa navzájom za rodinu,“ povedala Holly.

Joey má tri staršie sestry a Ellie má dve staršie sestry. Ich sestry už vzdelávajú svojich priateľov a spolužiakov o Downovom syndróme a o tom, že Joey a Ellie sú rovnakí ako oni. Holly povedala: „Nie som si istá, kedy sa to stalo, ale Joey začal Ellie nazývať svojou priateľkou. Každý týždeň nám povie, že sa s Ellie ožení. Myslíme si, že by nám to všetkým mohlo pekne vyjsť!

 

„Keď sa vidia pred školou, hneď sa držia za ruky, objímajú sa a len tak si hľadia do očí. Akoby vedeli niečo, čo my nevieme.“ Holly povedala, že Joey je dokonalý džentlmen, keď Ellie navštívi, uistí sa, že má občerstvenie a že ju jeho rodina privítala objatím. „Láska je krásna vec a pozorovať ich, ako sa milujú a vidia v sebe to najlepšie, je pre nich jednoducho ľahké. Sú špeciálne postihnutí, ako by sme povedali. Nemajú žiadne obavy prejaviť si navzájom svoje city.

 

„Keď sa ma Joey pýta, prečo sa nemôže oženiť so svojimi sestrami, poviem mu: ‚Pretože si musíš vziať svojho najlepšieho priateľa. On vždy odpovie: ‚Tak to si vezmem Ellie! Je to jeho dievča číslo jeden.“ Erika na fotografovanie Ellie a Joeyho nikdy nezabudne; naozaj tu zachytila tú najčistejšiu lásku; títo dvaja sú pre nás všetkých inšpiráciou. Keď fotografku z Ohia požiadali, aby nafotila výročný kalendár pre Združenie Downovho syndrómu, netušila, aký to na ňu bude mať vplyv.

Erika na fotografovanie Ellie a Joeyho nikdy nezabudne; naozaj tu zachytila tú najčistejšiu lásku.

Zdieľajte tento článok aj ďalej so svojimi priateľmi.Títo dvaja sú pre nás všetkých inšpiráciou.