Matka išla so synom na nákup a naložila ho do nákupného vozíka. Na druhý deň sa dieťa zobudilo s horúčkou 40 stupňov a bolo v ohrození života! Teraz matka varuje…

Matka išla so synom na nákup a naložila ho do nákupného vozíka. Na druhý deň sa dieťa zobudilo s horúčkou 40 stupňov a bolo v ohrození života! Teraz matka varuje…

1 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Mladá matka Vivienne Wardropová išla nakupovať a vzala so sebou svojho syna Logana. Rýchlo odišli na nákup a dieťa bolo našťastie v poriadku, ale keď prišli domov, matka si všimla, že Logan sa správa trochu zvláštne. Na druhý deň bola situácia ešte vážnejšia. Logan trpel silnou hnačkou, zvracaním a kŕčmi.

„Bol veľmi chorý, vyvracal všetko, čo zjedol. Ani som nevedela, čo s ním mám robiť. Bola som veľmi vystrašená, tak som ho vzala do nemocnice,“ povedala matka. Náhla vysoká horúčka spôsobila, že Logan stratil toľko tekutín, že bol ledva pri vedomí.

V nemocnici mu okamžite dali infúziu a kým sme tam prišli, bol už v ohrození života. Po vykonaní testov lekári zistili, že dieťa bolo pravdepodobne nakazené baktériou salmonely. Je pravdepodobné, že nákupný vozík prišiel do kontaktu so surovým mäsom, odkiaľ sa Logan nakazil baktériami. Infekcia vyústila do meningitídy.

Dieťa bolo v nemocnici takmer dva týždne a po náležitej liečbe sa mohlo vrátiť domov. Matka zverejnila tento incident na Facebooku a vyzvala všetky matky, aby boli veľmi opatrné. „Predtým som si nemyslela, že nákupné vozíky sú také nebezpečné, ale teraz viem, že už nikdy nebudem dávať svoje dieťa do vozíka bez toho, aby som ho neutrela dezinfekčnou utierkou.

Vždy sa odporúča nosiť hygienické utierky, aby sa predišlo takýmto incidentom,“ napísala vo svojej výzve.