Jeho manželka zomrela a on zostal sám so siedmimi deťmi. Tesne pred Vianocami mu zazvonil telefón a zpráva, ktorú dostal, ho rozplakala…

Jeho manželka zomrela a on zostal sám so siedmimi deťmi. Tesne pred Vianocami mu zazvonil telefón a zpráva, ktorú dostal, ho rozplakala…

8 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Minulého roku Dakota Nelson a jeho manželka Ream pracovali v garáži. Bol to rovnaký deň ako každý iný, všetko bolo v poriadku. Keď Dakota vyšiel von, aby niečo urobil, vrátil sa úplne zamrznutý. Ream ležala na zemi v bezvedomí. Mala modrú tvár a nedýchala.

Dakota okamžite začal s resuscitáciou a zároveň inštruoval svojho 11-ročného syna, aby zavolal 911. Reamin mozog bol 20 minút bez kyslíka, upadla do kómy a nakoniec zomrela.

Lekári stále nevedia, čo bolo príčinou jej náhlej smrti. Dakota zostal úplne sám so svojimi siedmimi deťmi (od 1 roka do 16 rokov) a domácnosťou. Nemohol sa poddať smútku, pretože sa musel starať o 7 ľudí a pracovať na 3 čiastočné úväzky naraz, aby mohol platiť rodinné výdavky.

Anonymný darca

Keď sa anonymný darca dozvedel o jeho ťažkej situácii, usúdil, že je načase urobiť mu na Vianoce radosť. Dakota dostal správu o špeciálnom darčeku od „tajného Santu“. Nebolo to menej ako 10 000 dolárov, čo bolo pre Dakotu v tomto ťažkom období obrovskou pomocou.

Muž stratil reč a oči sa mu okamžite zaliali slzami. Na stránke GoFundMe sa v súčasnosti nachádza mnoho takýchto charitatívnych iniciatív, v rámci ktorých môžu ľudia prispievať ľuďom v núdzi.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!