Starší muž predával vajcia na dedinskom trhu. Prišla k nemu bohatá pani a urobila niečo, nad čím by sme sa mali všetci zamyslieť!

Starší muž predával vajcia na dedinskom trhu. Prišla k nemu bohatá pani a urobila niečo, nad čím by sme sa mali všetci zamyslieť!

8 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Žena vystúpila z luxusného auta, pristúpila k mužovi, ktorý na ulici predával vajcia a požiadala ho o tovar. Čo sa stalo potom, tomu neuveríte. je to na zamyslenie. Medzi mužom a ženou so zvláštnym artiklom prebehlo menšie dohadovanie a potom sa stala takáto vec.

V akej cene sú tie vajíčka? – spýtala sa.

1 lei za kus, povedal starec.

Dám ti 5 lei za 6 vajec, je to v poriadku? Inak si nič nevezmem,  vyjednávala žena.

Starec bol spokojný s dohodou, pretože dnes žiadne vajcia nepredal.

Žena zaplatila za vajcia, potom spokojne nasadla do auta a odišla s priateľmi do reštaurácie na obed. Objednala si, naobedovala sa v príjemnej spoločnosti a potom požiadala o účet. Za obed musela zaplatiť 140 lei, ale dala 150 vrátane prepitného. Toto gesto je veľmi prirodzené, ak je hosť spokojný s obedom, dá prepitné. Nie je to však spravodlivé voči mužovi, ktorý predáva vajcia.

Prečo vždy ukazujeme chudobnejším, znevýhodneným, že sme mocní, bohatí a cieľavedomí? A prečo sme štedrí k tým, ktorí našu štedrosť nevyhnutne nepotrebujú?

Raz som niekde čítal tento poučný citát:

„Môj otec mal vždy záľubu v kupovaní od chudobných. Vždy, keď sme išli na trh, kupoval od najchudobnejšie vyzerajúceho človeka a dával mu oveľa viac peňazí, ako si pýtal za svoj tovar.

Raz som sa ho spýtal, prečo to robí. Povedal: „Je to dôstojná a nesebecká láska, syn môj.“

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými.