Kaliňák je proti akejkoľvek vojenskej pomoci Ukrajine…

Kaliňák je proti akejkoľvek vojenskej pomoci Ukrajine…

20 marca, 2022 0 Od Redakcia

Podpredseda Smeru a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák odmieta akúkoľvek vojenskú pomoc Ukrajine. Zároveň je proti tomu, aby na Slovensko prišlo 2100 vojakov Severoatlantickej aliancie.

Dodávkami zbraní Ukrajine podľa neho „zaťahujeme Slovensko do vojnového konfliktu,“ vyhlásil Kaliňák v dnešnej diskusie televízie TA3 V politike. Kaliňák dnes nie je poslancom, ale ak by ním bol, podľa vlastných slov by sa počas hlasovania zdržal, s tým, že to „nepovažuje za dôležité hlasovanie“. „Nemusíme sa cítiť priamo ohrození,“ vyhlásil dnes.

Vojna na Ukrajine sa podľa neho „nedá ospravedlniť“ ale „nemôžeme opomínať to, prečo vznikol tento vojenský konflikt,“ dodal Kaliňák.

Fico hovorí o konflikte Ruska a USA

Šéf Smeru Robert Fico dlhodobo viní z invázie Ruska na Ukrajinu aj Spojené štáty.

„Ruská federácia sa po opätovnom obnovení svojho mocenského postavenia rozhodla riešiť ohrozenie vlastných národných záujmov vojenskou silou. Ruská federácia nechce rešpektovať ďalšie rozširovanie NATO a posilňovanie bezpečnosti susedných krajín na úkor Ruska,“ vyhlásil ešte koncom februára Fico a dodal, že „ide o čisto americko-ruskú záležitosť.“

Kaliňák slová svojho straníckeho šéfa o údajnom zapojení USA do vojny s Ruskom nechcel priamo komentovať. „Keď pôjdeme po príčinách, ktoré vojnu vyvolali, hlavnou príčinou bolo ohrozenie vstupu Ukrajiny do NATO,“ myslí si exminister vnútra. „Ukrajina bola napadnutá a v rámci možností je dobré, ak jej Slovensko pomáha. Áno, aj vojensky,“ povedal mu v televíznej diskusii Šeliga.

„Ja som proti akejkoľvek vojenskej pomoci,“ uzavrel Kaliňák.

 

Zdroj:aktuality.sk