Keď sa na pódiu objavil chlapec s Downovým syndrómom, všetci mali husiu kožu…

Keď sa na pódiu objavil chlapec s Downovým syndrómom, všetci mali husiu kožu…

19 augusta, 2022 0 Od Redakcia

V USA sa vysielala šou s názvom „The Greatest Dancer“. Súťaže sa zúčastnil aj chlapec s Downovým syndrómom, ktorý svojím tancom ohúril spočiatku skeptické publikum.

Keď Andrew vstúpil na pódium, všetci si mysleli, že predvedie roztomilý tanec, zožne potlesk a pôjde ďalej. Diváci sa nemohli viac mýliť, pretože chlapcov tanec bol výnimočný v každom ohľade. Na začiatku predstavenia Andrewa povzbudzovala z boku javiska jeho matka.

Keď chlapec začal tancovať na pieseň „Can’t Stop the Feeling“ od Justina Timberlake, stalo sa niečo úžasné. Získal 75 % hlasov divákov, takže sa mohol stretnúť s tromi porotcami. Cheryl, jedna z porotkýň, sa rozplakala a pochválila chlapcovo vystúpenie.

„Celé ma to veľmi dojalo, bolo to úžasné.

Sledovať ťa, tvoje nadšenie a to, ako dobre si si počínal pred publikom, to bol taký výnimočný moment. Mal by si byť na seba hrdý. Zrejme to musíš robiť častejšie, pretože je vidieť, že keď tancuješ, si vo svojom živle,“ povedala Cheryl.

Po úžasnom vystúpení chlapcov kamarát Tom, ktorý má tiež Downov syndróm, pristúpil k Andrewovi a na znak hrdosti ho objal. Andrewova matka uviedla, že jej syn začal tancovať vo veku 11 rokov. „Od začiatku mal dobrý zmysel pre rytmus a rád tancoval. Tanec dodal Andrewovi sebavedomie a búrlivé šťastie.“

 

Ak sa Vám jeho vystúpenie páčilo, zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.