Keď si nabudúce dáte do kabelky kľúče, telefón alebo čokoľvek iné, potom by ste mali vedieť, aké nebezpečenstvá môže obsahovať.

Keď si nabudúce dáte do kabelky kľúče, telefón alebo čokoľvek iné, potom by ste mali vedieť, aké nebezpečenstvá môže obsahovať.

7 marca, 2024 0 Od Redakcia

Ženy pozor! V kabelke môžete nájsť smrtiace baktérie!

Ženy určite vedia, že v kabelke občas vládne chaos. V zhone do nej vkladáme veci, použitú vreckovku, kúsok jedla, malý nákup atď. Na dne kabelky sa často nachádzajú hotové “poklady”.

Mnohé ženy nevedia, aké nebezpečenstvá môžu číhať v takejto kabelke. Keď si nabudúce dáte do kabelky kľúče, telefón alebo čokoľvek iné, potom by ste mali vedieť, aké nebezpečenstvá môže obsahovať.

Nebezpečné baktérie vo vašej kabelke

Lekárski odborníci varujú, že aj keď to nevyzerá nebezpečne, v niektorých prípadoch to môže mať fatálne následky. Skupina lekárskych odborníkov odobrala vzorky z rôznych tašiek, kabeliek a batohov od rôznych žien. A to, čo zistili, bolo veľmi šokujúce.

Našli stopy E.coli a iných škodlivých baktérií, ba čo viac, dokonca aj stopy výkalov. Je dobré vedieť, že všetky tieto baktérie sa našli na dne kabeliek, tašiek na notebooky, športových tašiek.

Baktérie v kabelke

Lekárski odborníci zistili, že tieto baktérie sú často jedom v potravinách a bývajú veľmi nebezpečné. Ako už bolo spomenuté, našli sa E.coli, stopy fekálií a streptokoky. Tie môžu spôsobiť zápal pľúc alebo bakteriálnu meningitídu.

Štúdia sa zaoberala nielen baktériami vo kabelkách, ale aj zlozvykmi žien, ktoré kabelky vlastnili. A čo zistili? Viac ako 33 % týchto žien nikdy nečistilo svoje tašky a kabelky.

Samozrejme, že muži na tom nie sú o nič lepšie – približne 28 % mužov si tiež nikdy nečistilo svoje tašky. Pätina respondentov potvrdila, že na dne svojich tašiek nachádza žuvačky. Zdravotnícki experti očistili žuvačky od vlasov a prachu a preskúmali ich.

Je to naozaj veľmi šokujúce, veď stačí len pár minút na to, aby ste si z času na čas vyčistili tašku, kabelku alebo peňaženku. Zabránite tak množstvu nepríjemných a nebezpečných baktérií, ktoré sa môžu v taškách a peňaženkách objaviť.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.