„Kŕmim svoju šesťmesačnú dcéru steakom, miluje to“…

„Kŕmim svoju šesťmesačnú dcéru steakom, miluje to“…

27 marca, 2022 0 Od Redakcia

Katie Harley kŕmi svoju dcérku stredne prepečeným steakom a povedala, že jej šesťmesačné dieťa miluje mäso, ale iní rodičia si nie sú tak istí a podelili sa o svoje názory.

Mladá mamička ukázala, ako kŕmi svoje šesťmesačné bábätko a trvá na tom, že bábätko to miluje.

Hviezda TikTok Katie Harley, @mrskatieharley, zdieľala online video svojho bábätka Elizy, ktorá sedí na vysokej stoličke a papá hovädzie mäso.

Katie už skôr vysvetlila, že ju začala odstavovať od kojenia na základe toho, aby povzbudila malú Elizu jesť nové jedlá a to znamená, že dieťa si vyberá, čo bude jesť, ako uvádza pre Daily Star. Povedala, že Eliza miluje steak spolu so smoothie z granátového jablka a jogurtom, ale iní rodičia si nie sú tak istí a radili. Video Katie bolo videné takmer 200 000-krát a čoskoro bola zaplavená komentármi.

Jeden používateľ povedal: „Milujem steak, ale je steak vhodný pre dieťa? Dokonca ani tehotné ženy by nemali jesť krvavý steak.“

Druhá osoba to komentovala: „Vôbec to nie je v poriadku.“

Zatiaľ čo ďalšia bola zhrozená: „To nie je ani varené“…

„Odstavenie vedené bábätkom je úžasné, surové mäso nie,“ povedal v komentároch štvrtá užívateľka.

Niekto iný argumentoval: „Je to pre nich dobré a podporuje rozvoj a silu čeľuste.“

Ďalší povedal: „Moje deti sú vegánske, takže pre mňa nie, ale  buďme úprimní. Tí čo ju kritujú najviac, kŕmia svoje deti párkami v rožku a medvedími labkami celý deň, to je v poriadku? smiech“…

„Bábätko pozná správny spôsob, ako jesť steak. Ja zvyknem jesť úplne prepečený steak, ale potom som vyskúšal stredne surový a chutí oveľa lepšie,“ napísal priaznivec.

Podľa odporúčaní zverejnených na webovej stránke NHS sú hlavnými potravinami, ktoré sú rizikové pre dojčatá, surové vajcia, med, celé orechy a arašidy, plesňové a nepasterizované syry, ryžové nápoje, kocky surového želé, surové mäkkýše, žralok a mečúň.  Dojčatá by v ideálnom prípade nemali konzumovať cukor a potraviny s vysokým obsahom soli a nasýtených tukov ako je slanina, párky, jedlá so sebou, hotové jedlá, krekry a lupienky.

Na zozname „potravín, ktorým sa vyhýbať podávaniu dojčiat a malých detí“ nebola žiadna zmienka o steaku.

Čo si myslíte o nápade kŕmiť dieťa steakom? Napíšte nám do komentára.