Kvôli maske na odstránenie čiernych bodiek prišla o obočie!

Kvôli maske na odstránenie čiernych bodiek prišla o obočie!

10 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Masky na odstránenie čiernych bodiek sú veľmi obľúbené. Keďže sú vyrobené z aktívneho uhlia, majú výraznú čiernu farbu. Po nanesení na pleť sľubujú odstránenie všetkých čiernych bodiek a nečistôt bez ohľadu na cenu. Hoci odstraňovanie týchto masiek nie je príjemné, stali sa obrovským trendom a na internete nájdete množstvo reklám a videí beauty blogeriek, ktoré ukazujú, ako ich používať.

Existujú aj videá, ktoré ako vlastný recept odporúčajú zmes školského lepidla a prášku z dreveného uhlia. Podľa Andy Millwardovej, kozmetičky a členky Britskej asociácie krásy, majú tieto masky na pokožku rovnaký účinok ako lepidlo. Odstránením masky sa odstránia nielen čierne bodky (ak zmiznú), ale aj rohová vrstva a chĺpky na pokožke. Pri sledovaní videí vidíte, že to nie je povznášajúci pocit.

Aké poškodenie spôsobuje maska?

Millward vysvetľuje, že účastníci výskumu majú pocit, že ich pokožka je výrazne jemná, pretože maska agresívnym exfoliačným spôsobom odstraňuje bunky z vrchnej vrstvy pokožky. To tiež dráždi pokožku. Čo je však najhoršie, odstraňuje prirodzenú ochrannú bariéru na povrchu pokožky, ktorá je nevyhnutná na udržanie zdravia pokožky a jej obranu proti vonkajším agresorom (patogény, znečisťujúce látky). Pokožka je tak zraniteľná.

Regenerácia za 30 dní

Ak ste použili jednu z týchto masiek, nemusíte sa obávať, pretože hoci nie okamžite, dokáže do 30 dní úplne obnoviť ochrannú bariéru pokožky do pôvodného stavu.

Odstránenie čiernych bodiek, ale za akú cenu?

22-ročná Filipínka Genella utrpela pri používaní jednej z týchto masiek „menšiu“ nehodu. Genella sa rozhodla natočiť aplikáciu aj odstránenie masky, aby videla výsledky. Pri odstraňovaní masky zažila bolestivý zážitok a bola šokovaná, keď videla, ako jej spolu s ňou odpadlo aj obočie. Nevedela, že by sa tam nemala aplikovať.

„Bola som taká nadšená, že som si ani neprečítala návod, len som sa chcela okamžite zbaviť čiernych bodiek.“ – vysvetlila. Genella mala nakoniec šťastie, pretože jej video sa stalo virálnym na internete a majiteľka kozmetického centra jej dobrovoľne pomohla obnoviť prirodzený vzhľad.

No, mali by sme  by asi opatrní…

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými…