Preto sú vysokí muži výnimoční! Dámy, toto je veľmi dôležité vedieť!

Preto sú vysokí muži výnimoční! Dámy, toto je veľmi dôležité vedieť!

10 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Aké je tajomstvo šťastného manželstva? Výška? Aspoň podľa jednej štúdie. Áno, čítate správne, výška. Výskum naznačuje, že ženy viac priťahujú vysokí muži a je to dobrá voľba, pretože to vedie k šťastnejšiemu a zdravšiemu vzťahu.

Podľa jej údajov vedci skúmali viac ako 8 000 účastníkov a výsledky naznačujú priamu súvislosť medzi výškou mužov, spokojnosťou ich manželiek a ich manželským šťastím.

Čo to presne znamená?

Znamená to, že čím vyšší je muž ako žena, čím väčší je rozdiel v centimetroch medzi mužom a ženou v prospech muža, tým lepší je ich vzťah.

Evolučná biológia a psychológia

Asi nie je prekvapujúce, že zistenia sa zameriavajú na evolúciu. Samozrejme, veľkú úlohu v príbehu zohráva aj psychológia.

Ochrana a bezpečnosť

V tomto prípade sa do hry dostáva evolúcia. Od prehistorických čias sa väčší vzrast samcov využíval na ochranu ich partneriek a potomstva pred akýmikoľvek hrozbami v ich prostredí.

Moc a nadvláda

Ak je muž vyšší ako jeho partnerka, znamená to, že je aj silnejší a dominantnejší partner, takže je schopný poskytnúť primeranú ochranu. V konečnom dôsledku je to dobré aj pre jeho ego a môže to prispieť k vyváženejšiemu vzťahu, čo je výhodné pre obe strany.

Je to v nás pevne zakódované

Bez ohľadu na to, čo sa v praveku skutočne dialo, je vysvetlenie stopercentné, pretože takýto postoj je doslova zapísaný v našej DNA.

Výskumníci však zistili niekoľko vecí, ktoré vykresľujú menej než potešujúci obraz manželstva. Okrem iného zistili, že po 18 rokoch spoločného života sa výrazne znížila spokojnosť v manželstve bez ohľadu na výšku muža.

Čo si o tom myslíte vy?