Lekár odovzdal matke umierajúceho novorodenca a to, čo nasledovalo, všetkých šokovalo!

Lekár odovzdal matke umierajúceho novorodenca a to, čo nasledovalo, všetkých šokovalo!

20 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Austrálska rodáčka Kate Ogg vždy snívala o tom, že sa stane matkou a bola úplne nadšená, keď sa ukázalo, že je tehotná nie s jedným, ale s dvoma bábätkami. Krátko nato sa zistilo, že deti by mali opustiť maternicu v 26. týždni. V tomto momente bola Kate veľmi vydesená, pretože sa bála, že by nemuseli prežiť.

Tragédia, ktorá sa skončila zázrakom

Kate vyrozprávala ich nezvyčajný príbeh. Povedala, že po narodení dvojčiat sa ukázalo, že jedno z nich je dievča a druhé chlapec. Potom sa nálada v miestnosti náhle zmenila. Doktor sa jej spýtal: „Už si vybrala meno pre svojho chlapčeka?“ Kate okamžite odpovedala, že sa rozhodli pre meno Jamie. Potom jej lekár povedal: „Jamie to neprežije, strácame ho.“

Kate držala malého Jamieho v náručí a len vzlykala. Požiadala manžela, aby sa vyzliekol a ľahol si vedľa nej. Rodičia držali dieťa tak pevne, že malý Jamie musel počuť aj tlkot srdca svojej matky a to, čo mu hovorí.

Hovorili s ním

„Povedali sme mu, že má sestru menom Emily a že veľmi potrebuje svojho brata, povedali sme mu o príbuzných a dali sme mu veľa sľubov.“ Potom sa malý chlapec zrazu začal hýbať. Keď rozrušený pár zavolal personál nemocnice, lekári oznámili rodičom, že ich dieťa umiera a aby sa rozlúčili. Jamieho rodičia sa však nevzdali.

To, čo sa stalo potom, bol skutočný zázrak

Jamie otvoril oči a položil drobnú ruku na otcov prst. Prežil! Jamie je teraz zdravý malý chlapec, ktorý žije v ich dome so svojou sestrou Emily a ich malým bratom Charliem.

Aký je účinok fyzického kontaktu?

Fyzické a emocionálne vzťahy sú pre dieťa mimoriadne dôležité pre ich prežitie a vývoj. Mnohé deti, ktoré nedostali dostatok fyzického kontaktu a emocionálneho bezpečia, boli v dospelosti vystavené väčšiemu riziku problémov so správaním a sociálnymi problémami.

Nadviazanie puta medzi novorodencom a matkou alebo otcom je kľúčové. Nielenže hrá dôležitú úlohu v zdraví a pohode bábätka, ale pomáha aj matke pri rekonvalescencii po tehotenstve a pôrode. Táto väzba poskytuje dieťaťu pocit bezpečia a blízkosti a bude slúžiť ako východisko z hľadiska sebaúcty do konca života.

Vytvorenie primárneho puta pomáha dieťaťu začleniť sa do svojej novej rodiny a uvedomuje si, že je cennou a dôležitou súčasťou tejto malej komunity. Majte teda svoje bábätká čo najbližšie pri sebe a doprajte im toľko lásky, koľko môžete. To dokáže zázraky a doslova im zachrániť život.

Zdieľajte tento nádherný príbeh aj s ostatnými.