Lekári 14-krát odporučili interrupciu pre abnormality plodu. Žena to odmietla prijať. Veci sa potom vyvíjali úplne inak ako si všetci mysleli…

Lekári 14-krát odporučili interrupciu pre abnormality plodu. Žena to odmietla prijať. Veci sa potom vyvíjali úplne inak ako si všetci mysleli…

19 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Lekári 14-krát odporučili interrupciu pre abnormality plodu. Žena to odmietla prijať. Po narodení si dieťa vyžiadalo vážnu operáciu. Teraz sa vyvíja normálne. V prípadoch, keď sa páry čakajúce na narodenie dieťaťa dozvedia od lekárov znepokojujúcu diagnózu, sa často nájde nádej. Mnohí rodičia si spomínajú, že až do konca dúfali, že sa lekári pomýlili, a niektorí dokonca priznali, že dúfali v zázrak.

Ich nádeje sa často ukázali ako márne, ale zázraky sa diali. To bol aj prípad 20-ročnej Kiery Meldrumovej, ktorá žije v Yorku. Napriek svojmu mladému veku otehotnela už štyrikrát. Bohužiaľ, každé tehotenstvo sa skončilo potratom. Dvadsaťročné dievča sa však nevzdáva. Keď po štyroch potratoch v priebehu dvoch rokov zistila, že je opäť tehotná, lekári boli zúfalí.

Prenatálny test v 12. týždni tehotenstva ukázal, že všetko je v poriadku, ale o 8 týždňov neskôr sa objavil problém. Lekári diagnostikovali ascites v 3. štádiu. V sliznici žalúdka sa nahromadila tekutina. Mala neustále bolesti a dýchavičnosť.

TAK DLHO SOM ČAKALA NA MATERSTVO A BOLA SOM TAKÁ ZÚFALÁ, ŽE BY SOM UROBILA ČOKOĽVEK, ABY SOM OCHRÁNILA SVOJE DIEŤA. BRUCHO SOM MALA NAPUCHNUTÉ A CÍTILA SOM SA, AKOBY SOM NOSILA VEĽKÝ, BOLESTIVÝ BALÓN S VODOU.

LEKÁRI MI POVEDALI, ŽE VYPUSTENIE TEKUTINY BY MOHLO POŠKODIŤ DIEŤA A PO TOM, ČO MI POVEDALI, AKÉ JE SLABÉ, SOM VEDELA, ŽE NEMÔŽEM RISKOVAŤ. MALA SOM VŠAK POCIT, ŽE DIEŤA JE V BEZPEČÍ A ZDRAVO RASTIE.“

Predčasný pôrod

Lekári varovali, že dieťa sa narodí s vážne poškodeným črevným traktom. Dvadsaťročná žena však svoje právo na interrupciu nevyužila, hoci, ako sama hovorí, lekári ju pri každej kontrolnej návšteve varovali. Lillee-Rose sa narodila vaginálnym pôrodom v 34. týždni tehotenstva, teda o niečo skôr.

KEĎ SOM ZAČALA RODIŤ O ŠESŤ TÝŽDŇOV SKÔR, BÁLA SOM SA, ŽE O ŇU PRÍDEM. ČAKALA SOM, KÝM ZAKRIČÍ, A KEĎ SOM JU NEPOČULA, ZAVRELA SOM OČI ZO STRACHU, ŽE SA STALO NIEČO ZLÉ. NAPOKON SOM POČULA TICHÝ HLAS A POCÍTILA SOM OBROVSKÚ VLNU ÚĽAVY A EMÓCIÍ, KTORÁ MA ZALIALA.

VTEDY SA LILLEE-ROSE NARODILA. BOLO TO NAJKRAJŠIE DIEŤA, AKÉ SOM KEDY VIDELA. BOLA DOKONALÁ. MOJE SRDCE KRVÁCALO, KEĎ JU ODO MŇA ODNÁŠALI NA OPERAČNÚ SÁLU. OMDLELA SOM, KEĎ MI POVEDALI, ŽE MOJA DCÉRA NIE JE V PORIADKU. HLBOKO VO VNÚTRI SOM CÍTILA, ŽE MOJE DIEVČATKO JE BOJOVNÍČKA.

Novorodeniatko okamžite previezli na operačnú sálu, pretože lekári predpokladali, že sa narodilo s prasknutým črevom. Odborníci jej spojili črevá s nosovými rúrkami, zaviedli stómiu a na osem týždňov ju umiestnili do inkubátora. Vo veku šiestich týždňov podstúpila ďalšiu operáciu.

BOLA JEJ DIAGNOSTIKOVANÁ INTOLERANCIA LAKTÓZY, ALE INAK RASTIE ZDRAVO A KAŽDÝM DŇOM JE VÄČŠIA A SILNEJŠIA. JE TO MÔJ MALÝ ZÁZRAK. POČAS TEHOTENSTVA MI LEKÁRI KAŽDÝ TÝŽDEŇ HOVORILI, ABY SOM POTRATILA. BOLO DESIVÉ POČÚVAŤ TIETO RADY STÁLE DOOKOLA, ALE NIEČO MI HOVORILO, ŽE LILLEE-ROSE PREŽIJE.

Zdieľajte tento nádherný článok aj so svojimi priateľmi.