„Verím, že mi Boh poslal anjela.“ Muž s veľmi zvláštnym nosom dostal na Vianoce „nový nos“…

„Verím, že mi Boh poslal anjela.“ Muž s veľmi zvláštnym nosom dostal na Vianoce „nový nos“…

20 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Conrado Estrada trpí zriedkavým ochorením nazývaným rinofýma, ktoré spôsobuje hrubú, hrudkovitú kožu na špičke nosa. Obrovský nos mu spôsobil vážne problémy. Ťažko sa mu dýchalo, ťažko sa mu jedlo a jeho úsmev bol sotva viditeľný.

Tento 57-ročný muž sa roky snažil nájsť riešenie tohto problému. Nedávno sa zoznámil s doktorom Thomasom Romom, ktorý pracuje ako riaditeľ tvárovej rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici Lenox Hill. Conrado pracuje ako maliar a pred piatimi mesiacmi navštívil so svojím tímom dom doktora Roma. Vtedy sa prvýkrát stretli.

Asi šesť rokov navštevoval lekárov a kožných špecialistov, ale bezvýsledne. Doktor Romo si všimol Estradov nos a ponúkol mu bezplatnú operáciu. Conrado bol úplne zvyknutý na to, že si naňho ľudia ukazujú a smejú sa mu. Silný charakter, ktorého sebavedomie je ťažké zlomiť.

Obzvlášť dobre si poradil s maskou, ktorú musíme nosiť kvôli epidémii. Aspoň si to myslí. Napriek tomu mi povedal, čo si myslí o Dr. Romovi. „Verím, že Boh poslal anjela, aby sa o mňa postaral. Takto vidím doktora Roma.“ Od operácie uplynuli štyri týždne a výsledky sú pôsobivé. Nikto by neveril, že je to možné.

Doktor Romo hovorí, že Conrado sa vďaka svojmu „novému“ nosu správa ako víťaz zlatej medaily. Má vypnutú hruď, usmieva sa. Doktor Romo (vpravo) je rád, že pomohol nešťastnému mužovi.

Čo si myslíte?