Má 98 rokov a majetok vo výške 2 000 000 dolárov. Pozrite sa, ako sa rozhodol ich minúť a zostanete s otvorenými ústami!

Má 98 rokov a majetok vo výške 2 000 000 dolárov. Pozrite sa, ako sa rozhodol ich minúť a zostanete s otvorenými ústami!

26 mája, 2022 0 Od Redakcia

Predstavte si, že sa jedného dňa zobudíte a zistíte, že máte zrazu na účte 2 milióny dolárov. Ako by ste ich použili? Pre tohto 98-ročného muža, ktorý miluje prírodu, to nebolo ťažké rozhodnutie!

Veterán z druhej svetovej vojny z Chicaga investoval pred 70 rokmi 1000 dolárov do nákupu 20 akcií spoločnosti Walgreens. Netušil však, že táto investícia mu vyniesla 2 milióny dolárov.

Vždy miloval prírodu. Každý, kto ho poznal, si bol istý, že tieto peniaze dobre využije.

Uvažoval o tom, že ich daruje. Tvrdil, že hlavným dôvodom, prečo to chcel urobiť, bol pocit, že si to „nezaslúži“. Pred dvoma rokmi kontaktoval organizáciu na ochranu zvierat Illinois Audubon Society. Plánovali kúpiť veľký pozemok pre svoj ďalší projekt, ale nemali potrebné peniaze.

Domnieval sa, že je správne poskytnúť im peniaze, aby si mohli kúpiť požadovanú plochu. Nakoniec organizácia kúpila 395-hektárový pozemok a pomenovala ho Gremel Wildlife Sanctuary. Podľa organizácie je rezervácia domovom 200 druhov vtákov a 400 druhov rastlín.

Čo si myslíte o tomto kroku? Ako by ste ich využili na jeho mieste?

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi známymi.