Žene sa vyhrážal cudzí muž za TOTO. Pozrite si celú fotku a pochopíte…

Žene sa vyhrážal cudzí muž za TOTO. Pozrite si celú fotku a pochopíte…

26 mája, 2022 0 Od Redakcia

Deti majú svoj vlastný štýl a často si vyberajú veci, s ktorými dospelí nesúhlasia. Mama tohto trojročného chlapca chce, aby si jej syn slobodne vytvoril vlastný štýl.

Keď ju však niekto cudzí obvinil zo zneužívania detí kvôli oblečeniu jej syna, bránila svoju rodinu týmto príspevkom na Facebooku:

„Môj trojročný syn sa rád hrá s nákladnými autami. Má rád hádanky. Rád jedáva sušené slivky. A rád nosí lesklé, baletné sukne. Na otázku odpovedá, že baletné sukne mu dodávajú pocit krásy a odvahy. Tvrdí, že neexistujú žiadne pravidlá týkajúce sa toho, čo môžu nosiť chlapci a dievčatá.

Môj syn nosil baletnú sukňu do kostola, do supermarketu, do vlaku aj na ihrisko. Pre nás to nie je problém. Kládli nám dobre mienené otázky a my sme na ne odpovedali, bolo to v poriadku. Až do včera to bolo v poriadku. Včera na prechádzke v parku k nám niekto pristúpil a pýtal sa, prečo má môj syn sukňu.

Nepoznali sme ho, ale zdalo sa, že si nás už nejaký čas všíma. „Som len zvedavý,“ povedal. „Prečo to svojmu synovi stále robíš?“ Nebol zvedavý. Nechcel odpovede. Chcel sa uistiť, že obaja vieme, že to, čo môj syn robí, čo mu dovoľujem robiť, je zlé.

„Nemala by ti to stále robiť,“ povedal. Hovoril priamo k môjmu synovi. „Si chlapec. Je to zlá mama. Je to zneužívanie detí.“ Fotil nás aj keď som ho o to nežiadala. Vyhrážal sa mi. „Teraz sa to dozvie každý,“ povedal. „Uvidíš.“
Zavolal políciu.

Policajti prišli, urobili správu, pochválili sukňu. Ale môj syn sa stále necíti bezpečne. Chce vedieť: „Vráti sa ten muž? Zlý muž? Bude kričať ďalšie zlé veci o mojej sukni? Bude robiť ďalšie fotky?“ Na to nemôžem s istotou odpovedať. Ale môžem povedať toto: nevystraší ma to.

Nebudem sa cítiť zraniteľná ani vystrašená. Nedovolím, aby nahnevaní cudzí ľudia hovorili môjmu synovi, čo môže a čo nemôže nosiť. Ľudia možno nemajú radi môjho syna za to, aký je, ale ja ho milujem. Budem kričať svoju lásku do ulíc. Budem sa s krikom zasadzovať za jeho právo nosiť si, čo chce.

Ukážem mu akýmkoľvek spôsobom, že si vážim to, kým je. Dôverujem jeho sebavedomiu a podporujem jeho rozhodnutia, bez ohľadu na to, čo kto hovorí, bez ohľadu na to, ako veľmi sa ho snaží zastaviť.

Moja rodina má motto, ktoré znie:

Sme milujúci.
Sme láskaví.
Sme odhodlaní a vytrvalí.
Sme krásni a odvážni.

Vieme, kto sme. Nahnevaní cudzinci to nezmenia. Svet nezmení to, kto sme my, ale my zmeníme svet.“

Čo si myslíte o reakcii matky?