Majú 100 a 102 rokov a práve oslávili 81 rokov manželstva: „V našom vzťahu nie je nikto šéfom“…

Majú 100 a 102 rokov a práve oslávili 81 rokov manželstva: „V našom vzťahu nie je nikto šéfom“…

11 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Istý pár nedávno oslávil 81 rokov manželstva, hoci im kedysi povedali, že „dlho nevydrží“, ako tvrdí ich dcéra. Ron a Joyce Bondovci vo veku 102 a 100 rokov, ktorí žijú v Shenley Wood Retirement Village v Milton Keynes, sú pravdepodobne najdlhšie žijúcim manželským párom v Británii.

Vzali sa 4. januára 1941. „Na svadbe im povedali, že to nebude trvať dlho. Ako veľmi sa mýlili,“ hovorí ich dcéra Eileen. Minulý rok manželia dostali písomné blahoželanie od kráľovnej Alžbety k ich výročiu. Ron a Joyce sa zosobášili na Všeobecnom matričnom úrade, kde sa zapisujú narodenia, úmrtia, sobáše a adopcie, v deň, keď napadlo takmer šesť centimetrov snehu.

Minulý rok dostali blahoprajný list od kráľovnej Alžbety k 80. výročiu svadby. „Boli tam obrovské rady párov, pretože vtedy posielali celý Ronov rod na pomoc vo vojne,“ vysvetľuje jeho manželka. Okrem iného sa zhodujú, že to bola láska na prvý pohľad. „V našom vzťahu nie je žiadny šéf. Obaja dávame a berieme,“ hovorí Joyce.

„Nikdy sme nečakali, že dosiahneme 81 rokov manželstva. Vieme, že máme veľké šťastie, že sme dosiahli tento úžasný cieľ. Je to skvelý pocit.“

„Život je niekedy ťažký, ale spoločne ho zvládame. Staráme sa jeden o druhého,“ dodáva Ron. Vzali sa v januári 1941.

Manželia majú dve deti, Eileen a Billa, a dnes majú tri vnúčatá, šesť pravnúčat a jedno prapravnúča. Ron Bond pred odchodom do dôchodku pracoval na čerpacej stanici, zatiaľ čo jeho manželka pracovala v supermarkete. V roku 2013 sa rozhodli presťahovať do spoločného domova dôchodcov.

Ich dcéra hovorí, že jej rodičia sú „skutočne inšpiratívny pár“. „Vždy sme boli srdečne prijatí a každý mal veľa lásky,“ povedala. „Otec tvrdo pracoval, aby zabezpečil rodinu, zatiaľ čo mama sa usilovala udržať dom a nás v čistote a poriadku. Stačí s nimi stráviť trochu času, aby ste si uvedomili, že sa majú radi a záleží im na sebe aj po 81 rokoch manželstva.“

Prajeme obom naďalej veľa lásky ❤️.