„Mám 35 a nosím plienky – sťažuje to randenie, ale nehanbím sa“…

„Mám 35 a nosím plienky – sťažuje to randenie, ale nehanbím sa“…

3 marca, 2022 0 Od Redakcia

Marc Spaganuolo, teraz 35-ročný, prešiel 10 rokmi testov, kým mu diagnostikovali stav, ktorý znamená, že trpí inkontinenciou – ale po rokoch skrývania toho, je teraz otvorený a čestný, pokiaľ ide o nosenie plienok.
Muž, ktorý musí v noci nosiť plienky pre dospelých, konečne akceptoval svoj zdravotný stav po tom, čo zo svojej inkontinencie pôvodne obvinil psa.

Marc Spaganuolo strávil posledných 20 rokov bojom o kontrolu svojich čriev a močového mechúra – ale o svojom stave mlčal, pretože sa hanbil.

Teraz však začal natáčať videá TikTok, aby dal ostatným ľuďom s inkontinenciou vedieť, že nie sú sami. Marc, 35, trpí degeneratívnym nervovým ochorením nazývaným periférna neuropatia, čo znamená, že jeho mozog nedostáva signály, keď sú močový mechúr a črevá plné. Prvýkrát trpel inkontinenciou, keď mal 15 rokov, prešiel rokmi testov, kým konečne dostal diagnózu, keď mal 25 rokov.

V súčasnosti hľadá lásku, Marc je dokonca otvorený a úprimný o svojom stave na svojom profile zoznamky – tvrdí, že väčšina ľudí je „otvorená a chápe“ to. Povedal: „Začalo to pomočovaním. Snažil som sa to skrývať a najprv som to dával za vinu môjmu psovi. Môj pes bol starší, takže mi to na pár mesiacov prešlo.“

„Nakoniec sa to dozvedel môj otec a povedal ‚Musíme ťa zobrať k lekárovi‘. Nechcel som ísť, ale môj otec hovoril, že by to mohla byť infekcia močových ciest. To ma presvedčilo.“ „Boli to rozpaky, ktoré ma viedli k tomu neísť. Nebolo to tak, že by sa to dialo každý večer, najskôr to bolo sporadické. Sem-tam. Teraz je to denne.“ Najprv Marcovi povedali, že z tohto stavu vyrastie, ale ako čas plynul, bolo jasné, že to tak nie je.

Po chvíli života s týmto stavom objavil ochrannú bielizeň, ktorú dnes nosí denne. „Verím, že to treba povedať otvorene. Mám pocit, že tieto terminológie vytvorili v mojej mysli priepasť a zabránili mi zaoberať sa tým. Je to plienka, poďme ju vlastniť,“ povedal. „Prejsť tým ako tínedžer bol izolovaný zážitok. „Bol to desaťročný proces rozprávania ľuďom sem a tam. Bolo ťažké definovať konkrétny bod, v ktorom som nadobudol istotu, ale chcem, aby sa ľudia pri rozprávaní o tom cítili sebavedomo.“

Pre Marca bolo najvyšším prejavom dôvery, keď si založil účet TikTok.

Pomocou prezývky „The Diaper Dynamo“ Marc vysvetľuje, ako inkontinencia ovplyvňuje jeho každodenný život a ako sa vyrovnáva so „samo-plienkovaním“. Teraz je jednou z Marcových výziev svet randenia – ale jeho stav prináša problémy. Povedal: „Jednou z najväčších výziev môjho života je randenie, pretože to bol pre mňa postupný proces dostať sa tam, kde som teraz. Ale samozrejme, rád by som niekoho stretol.“

Ale prostredníctvom svojho TikTok dúfa, že sa dostane do komunity a poskytne podporu tým, ktorí to potrebujú. Povedal: „Začal som používať TikTok v septembri 2021. Vedel som, že ľudia s týmito vecami potrebujú pomoc, a odtiaľ to začalo. „Algoritmus TikTok bol naozaj dobrý pri hľadaní ľudí, ktorí potrebovali tento obsah.“

Marc má teraz na platforme 41 000 sledovateľov, pričom väčšina ľudí mu ponúka podporu ohľadom jeho stavu.

„Bola to dosť divoká jazda, otvorili sa mi oči niekoľkými rôznymi spôsobmi,“ povedal. „Ale keď som sa dostal na TikTok a videl som ohromné ​​množstvo lásky a podpory, uvedomil som si, že sa tam potrebujem dostať a dať ľuďom šancu reagovať. „Je to už toľko rokov, čo som s tým žil a tak som si zvykol hovoriť o tom v mojom každodennom živote, že som vedel, že to treba ukázať a pomôcť ľuďom.

„Toto je naozaj bežný problém a existuje dôvod, prečo sa tieto produkty vyrábajú.“

Pri vysvetľovaní inkontinencie postihuje 300 až 400 miliónov ľudí na celom svete a povedal, že rodičia mu poďakovali za jeho úprimnosť a povedali, že to pomohlo ich deťom. „Cítim sa neuveriteľne poctený, keď rodičia hovoria, že moje videá pomohli ich dieťaťu. Niekedy mi to vháňa slzy do očí,“ povedal.

„Nebolo to miesto, kam som chcel ísť s obsahom, ale skutočnosť, že to na nich má vplyv, je skvelá.

Hoci nie každý je k Marcovmu stavu láskavý, mnohí diváci jeho videí ho podporujú. Jedna osoba poznamenala: „Ste inšpirujúci. Ďakujem, že ste normalizovali plienky pre dospelých.“ odpovedal: „Nie som šialenec“. To je podstata.

„Aj keď takto budeš musieť žiť po zvyšok svojho života, stále môžeš nájsť šťastie a byť tým, kým chceš byť.“

Kvôli nepredvídateľnej povahe jeho stavu sa Marc uisťuje, že je vždy pripravený a má po ruke náhradné plienky a obrúsky, aby objasnil všetky nehody. Povedal: „Plienky mám v batohu spolu s utierkami. Záleží, kam idem a čo robím, samozrejme. „Preferujem a odporúčam plienky, pretože som počul toľko hororových príbehov o katétroch a stómiách.