Ruský vojak sa zrúti v slzách, keď mu Ukrajinci dajú najesť a pomáhajú zavolať jeho mame…

Ruský vojak sa zrúti v slzách, keď mu Ukrajinci dajú najesť a pomáhajú zavolať jeho mame…

3 marca, 2022 0 Od Redakcia

Odovzdaný ruský vojak sa rozplakal, keď mu ukrajinskí civilisti dali jedlo a pomohli mu zavolať mame. Mladý vojnový zajatec bol videný na krátkom videu zverejnenom na sociálnych sieťach, ako počas videohovoru popíja čaj a je pečivo predtým, ako posiela bozky svojej mame.

Keď sa rozplakal, mama mu povedala: „Všetko bude v poriadku, syn môj.“

Mužský hlas mimo kamery po ukrajinsky hovorí: „Títo mladí muži, nie je to ich chyba. Nevedia, prečo sú tu.“ „Používajú staré mapy, sú stratení.“

Na Twitteri bolo video s titulkom: „Ruskí vojaci, vzdajte sa, ukrajinský ľud vás nakŕmi, len sa vzdajte.“

Dodal: „Všetci zajatci hovoria len jedno: nevedia, prečo sú tu. Napriek tomu, že ich je niekoľkonásobne viac ako ich, morálka nepriateľa sa neustále zhoršuje.“ Rusko zintenzívnilo svoje ničivé útoky na veľké ukrajinské mestá, pričom úradníci varovali, že prebieha „totálna genocída“.

Ukrajinskí civilisti dali zajatcovi po tom, čo sa údajne vzdal, jesť a trochu čaju.

Zajatý ruský vojak sa rozplakal, keď svojej matke povedal, že ju miluje.
Povedal, že zdravotníci sa ani nemôžu dostať k troskám, aby vytiahli mŕtvych, pretože Kremeľ sa pokúša bombardovať mesto, aby sa podrobilo pomocou „stredovekej“ taktiky.

„Sme blízko humanitárnej katastrofe,“ povedal. „Ruské sily sú zo všetkých strán vzdialené niekoľko kilometrov. Pohŕdanie vojnou v samotnom Rusku naďalej rastie, pričom úrady nepoľavujú vo svojej tvrdohlavej reakcii.