„Mám dve deti a musím pracovať v dvoch zamestnaniach, pretože môj manžel nechce pracovať.“

„Mám dve deti a musím pracovať v dvoch zamestnaniach, pretože môj manžel nechce pracovať.“

2 februára, 2023 0 Od Redakcia

Príbeh matky, ktorá sa zo všetkých síl snaží pomôcť svojej rodine a pritom stráca samu seba.

Volám sa Georgia a v poslednom čase mám pocit, že na svojich pleciach nesiem celú ťarchu rodiny. Mám dve deti a nezamestnaného manžela. Pred niekoľkými mesiacmi môjho manžela prepustili zo spoločnosti, v ktorej pracoval, z dôvodu znižovania stavov. Od toho dňa sa začalo moje utrpenie.

Môj manžel nechce pracovať nikde, pretože je veľmi ambiciózny a chce si nájsť miesto zodpovedajúce jeho očakávaniam.

Nechápe, že sa snažíme vyjsť s peniazmi a že ja sama nedokážem pokryť potreby celej rodiny. Musela som si nájsť druhú prácu a preto musím pracovať 12 hodín denne, aby moje deti neboli o nič ochudobnené. Môj manžel je taký necitlivý, že kvôli svojmu egu a ambíciám získať dobré miesto vo firme ma necháva takto drieť.

Som na pokraji prepracovanosti. Okrem práce sa musím starať o dom a deti.

Všetko prechádza len mojimi rukami. Môj manžel je ozdobou domu. Celý deň sedí pred počítačom a hľadá perfektnú prácu, akoby všetky firmy čakali len na neho. Stratila som samu seba a svoj úsmev. Túto situáciu už nezvládam! Už nemôžem ďalej bojovať s tým, aby som sama uživila celú rodinu a dom.

Som unavená! Hodiny a hodiny premýšľam o tom, že sa zdvihnem a odídem, ale zostávam pre svoje deti! Urobila by som pre ne čokoľvek! Môj manžel nestojí za nič!

Čo by ste robili na mojom mieste? Máte pre mňa riešenie? Boli ste niekedy v takejto situácii?“