Mama dvoch detí pripútaná na lôžko: Rok po streľbe a takmer smrti…

Mama dvoch detí pripútaná na lôžko: Rok po streľbe a takmer smrti…

1 marca, 2022 0 Od Redakcia

Mama dvoch detí Sasha Johnson, 28, bola zasiahnutá guľkou a zostala s katastrofálnymi a trvalými zraneniami, keď štyria maskovaní muži vtrhli na párty v Peckhame v Londýne v máji 2021. Matka a sestra černošskej aktivistky za rovnaké práva Sashy Johnsonovej, ktorú minulé leto strelili do hlavy, prisľúbili, že pre ňu dosiahnu spravodlivosť.

Zničená rodina tiež uviedla, že pani Johnsonová, ktorú zasiahla guľka v Peckhame v juhovýchodnom Londýne v máji 2021, je bojovníčka, ktorá sa zotaví, aby mohla rozprávať svoj vlastný príbeh. Pani Johnsonová, ktorá má dvoch malých synov, bola postrelená a utrpela katastrofálne a trvalé zranenia, keď štyria maskovaní muži vtrhli na párty, ktorej sa zúčastnila. Jej matka Ellet Dallingová a sestra Shakira Williamsová sa v pondelok v New Scotland Yarde rozprávali s novinármi po tom, čo stroskotalo trestné konanie proti štyrom mužom obvineným zo streľby.

V emotívnom rozhovore pani Dallingová povedala: „Je silná, je bojovníčka a príde a povie príbeh o tom, kto jej to urobil.“

Pani Johnson, 28, je zakladajúcou členkou strany Taking The Initiative Party a minulé leto bola prominentnou postavou hnutia Black Lives Matter, ale nič nenaznačovalo, že streľba bola cielená. V Old Bailey minulý týždeň prokurátor Mark Heywood QC povedal, že trestné stíhanie nemôže pokračovať z dôvodov, ktoré nebolo možné úplne objasniť na verejnom súde. Rozhodnutie nasledovalo po zriedkavých notifikačných pojednávaniach, ktoré sa konali za zatvorenými dverami a ktoré možno použiť v prípadoch, ktoré zahŕňajú dôkazy od informátorov alebo odpočúvacích zariadení.

Jej sestra povedala, že napriek kolapsu prípadu je rodina odhodlaná dosiahnuť spravodlivosť.

Pani Williamsová povedala: „Jednou z mála vecí, ktorá nás drží vpred, je naša viera. „Boli sme zranení, ale museli sme sa dať dokopy, pretože teraz to už nie je ono. „A dozvedeli sme sa, že to nie je koniec. Toto je hrbolček na ceste.“ Jej matka dodala: „Dosiahneme spravodlivosť a Sasha príde a nechá nás dosiahnuť spravodlivosť.“

Pani Johnsonová prišla o oko a momentálne nemá žiadny pohyb po jednej strane tela v dôsledku streľby, pri ktorej podstúpila viacero operácií.

Pani Dallingová sa bránila slzám a povedala, že sa jej v nemocnici podarilo porozprávať so svojou dcérou. Povedala: „Povedala som jej, že bude v poriadku. Kývla na mňa hlavou, stisla mi ruku.“ Pani Dallingová vyzvala svedkov, aby sa prihlásili: „Nedovoľte, aby sa to už stalo niekomu inému. Nemlčte.

„Títo ľudia, ktorí to urobili Sashi, musia odísť z ulice. Potrebujeme spravodlivosť pre Sashu.“ „Tak prosím, prosím všetkých na párty, aby vystúpili a prehovorili za Sashu. Potrebujeme spravodlivosť.“ Dodala: „Čo sa stalo v tme, vždy vyjde najavo.

Ale Sasha sa jedného dňa zobudí a povie svoj príbeh.

Pretože sa zdá, že je jediná so silou charakteru, ktorá dokáže povedať pravdu, aby objasnila, čo sa jej stalo. Násilie strelnou zbraňou je nebezpečný zločin. Musíme zachraňovať životy a predchádzať streľbe v budúcnosti tým, že sa ozveme.

Detektív hlavný inšpektor Nigel Penney, ktorý vedie vyšetrovanie streľby, uviedol, že mnohí svedkovia odmietli prísť. Povedal: „Našou najväčšou výzvou je múr mlčania, ktorému sme čelili, keď sme vyzývali svedkov, aby sa prihlásili. Sasha bola na večierku, keď ju postrelili. Bolo tam veľa ľudí, no mnohí s nami neboli ochotní hovoriť. Viem, že je to skľučujúce, ale naši dôstojníci sú tu, aby urobili všetko, čo je v našich silách, aby podporili každého, kto je ochotný vystúpiť.“

Je skutočne nepochopiteľné, prečo sa toto deje v dnešnom storočí. Veríme, že Sasha sa zotaví a bude opäť so svojimi deťmi. Zdieľajte jej príbeh ďalej. Tieto hrozné veci sa dejú všade…