Mama, ktorá 16krát potratila, má po bizarnom sne „zázračné“ deti…

Mama, ktorá 16krát potratila, má po bizarnom sne „zázračné“ deti…

2 marca, 2022 0 Od Redakcia

Emma White (38) sa vzdala opätovného otehotnenia po tom, čo sa jej pred 12 rokmi narodila dcéra Molly Rose, no po minuloročnom tehotenstve na horskej dráhe sa jej konečne narodili dve zdravé dievčatká. Mama, ktorá za 20 rokov utrpela 16 potratov, sa podelila o svoju radosť z toho, že porodila dve zázračné deti po tehotenstve na horskej dráhe.

Povedala: „Moje potraty sa začali, keď som bola ešte len tínedžerkou, a v priebehu rokov som ich mala 16. Bolo to úplne zdrvujúce.“ Ale po stretnutí s manželom Joeom (41) sa Emma zmenila a dala tehotenstvu ďalšiu šancu. „Stretla som Joea a on mi hneď povedal, že chce deti. Povedala som mu nie. Ale asi o dva týždne neskôr som bola taká šťastná, zamilovaná, že jediné, na čo som myslela, bolo dať mi deti!“

Ale Emma z Kirkby zostala opäť zničená po tom, čo otehotnela a dvakrát potratila.

Potom, koncom roka 2020, Emma opäť otehotnela – tentoraz s dvojčatami. Ale na svoje narodeniny zistila, že v šiestich týždňoch opäť potratila.

Povedala: „Keď som stratila dvojičky, jednoducho som to nedokázala znova. Joe to úplne pochopil.“ Čírou náhodou a bez pokusu Emma len o mesiac neskôr zistila, že je opäť tehotná. Bála sa, že toto tehotenstvo opäť skončí tragédiou. Spomenula si: „Skontrolovala som záchod zakaždým, keď som išla. Bála som sa ho použiť, bála som sa kašľať, bála som sa akejkoľvek bolesti.“

Keď v šiestich týždňoch začala nekontrolovateľne krvácať a triasť sa, Emma mala známy pocit a bola presvedčená, že potratila.

Previezli ju do ženskej nemocnice v Liverpoole na testy a povedali jej, aby sa vrátila na vyšetrenie o dva dni neskôr. Emma povedala: „Vošla som si tam, ľahla som si a sonograf neukázal obrazovku. Bola som tam už toľkokrát a vedela som, že to znamená ďalšie zlé správy.“ Emme povedali, že má mimomaternicové tehotenstvo – keď sa oplodnené vajíčko uhniezdi mimo maternice.

„Povedali mi, že si budem musieť nechať odstrániť jeden z mojich vajíčkovodov,“ povedala. Ale po prebudení z operácie sa Emma dozvedela, že jej tehotenstvo je normálne – a jednoducho mala upchatý jeden z vajíčkovodov. O pár dní neskôr sken odhalil ďalšie prekvapenie – Emma mala štvorčatá.

Emma povedala: „Bola som ohromená. Stále som tomu nemohla uveriť, keď ma vzali k špecialistovi na viacpočetné tehotenstvá. „Vošla dnu a povedala: ‚Takže, štyri deti.‘ Ukázala mi ďalší skenovaný obrázok a tam boli – štyri malé guľôčky.“ Radosť Emmy a Joea však netrvala dlho, keď Emma v deviatich týždňoch začala silno krvácať. Potom o pár dní neskôr vstala a „cítila, že niečo vypadlo“.

Lekári po prevoze do nemocnice potvrdili jej najhoršie obavy – nejavili žiadne známky tehotenstva.

Emma povedala: „Povedali mi, že to vyzeralo, že som prešla potratom. Vedela som, že majú pravdu, keďže som tie detičky videla na vlastné oči. Vedela som, že odišli.“ Po zdieľaní svojho srdca v príspevku na Facebooku istá žena Emmu oslovila a ponúkla jej, že bude jej náhradou. Ale o niekoľko týždňov neskôr mala sen, v ktorom sa objavil jej starý  otec David a povedal jej, že je stále tehotná.

Emma povedala: „Zobudila som sa s údivom. Môj starý otec zomrel, keď som mala štyri roky, a nikdy som nemala takéto sny.“ Povedala: „Museli si myslieť, že som sa zbláznila. Bola som označená, že som potratila deti a ja im hovorím: ‚Sníval sa mi sen. Som stále tehotná‘.“

Sken ukázal, že Emma je stále tehotná s dvoma deťmi.

Pri neuveriteľne zriedkavom fenoméne Emmine štvorčatá – dve sady identických dvojčiat – dvakrát trpeli stavom nazývaným syndróm miznúceho dvojčaťa. Stav nastane, keď jedno zo sady dvojčiat zomrie v maternici a embryá sa normálne potom reabsorbujú do tela. V prípade Emmy stratila jedno z identických dvojčiat – zostali jej dve neidentické dvojčatá.

 

Užasnutá touto správou a už v 12. týždni tehotenstva zamierila domov, aby to povedala šokovanému Joeovi. Emma opísala svoje tehotenstvo ako „úžasné“ a v 37 týždňoch porodila Auroru Azaleu a Opheliu Lili.

Emma povedala: „Milujem ich a vážim si každý jeden deň. Stále mi to pripadá ako zázrak, aj keď majú dievčatá tri mesiace.“

Dodala: „Len chcem, aby všetky ženy tam vonku vedeli, že môj príbeh môže dať nejakú nádej. “

Profesor Luciano Nardo, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti NOW-fertility vysvetlil, čo je syndróm miznúceho dvojčaťa. Povedal: „Syndróm miznúceho dvojčaťa je stav v ranom tehotenstve, pri ktorom jedno zo sady dvojčiat zmizne v dôsledku reabsorbovania v dutine maternice. „Výsledkom je spontánna redukcia viacpočetného tehotenstva na jednoplodové tehotenstvo, ako sa ukázalo na ultrazvukovom vyšetrení.

„Stav sa môže prejaviť ako vymiznutie skorého prázdneho gestačného vaku až po vačok s plodom so srdcovou aktivitou alebo bez nej.

„Ako také sa môže prejaviť vo forme ľahkého vaginálneho krvácania alebo špinenia počas prvého trimestra tehotenstva alebo vo forme potratu, ktorý môže spôsobiť bolesť panvy (tj kŕče maternice) a stredne ťažké až ťažké vaginálne krvácanie. .“

Je to neuveriteľné a úžasné zároveň, mamičke a jej dcérkam prajeme veľa zdravia…💗💕

Zdieľajte tento príbeh aj ďalej…