Matka bola nútená dojčiť svoje dieťa na špinavej podlahe vlaku, pretože jej nikto nechcel uvoľniť miesto…

Matka bola nútená dojčiť svoje dieťa na špinavej podlahe vlaku, pretože jej nikto nechcel uvoľniť miesto…

28 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Dojčenie na verejnom mieste môže byť pre mnohých nepríjemné a vyvolávať hnev a nevôľu. Hoci je to jedna z najprirodzenejších vecí na svete, nie každý je taký tolerantný, ako by sme si mohli myslieť.  Existujú milióny príbehov o neetickom prístupe k dojčiacim ženám.

Zažila to aj 22-ročná mladá matka Sophie Molineuxová, ktorá bola nútená dojčiť svoje ročné dieťa Chestera Moora na podlahe vlaku. Keď došlo k hroznej udalosti, bola na ceste zo Shropshire do Ludlow na rodinné stretnutie so svojím partnerom Robom Moorom. Nikto z 50 ľudí, ktorí s nimi cestovali, im neponúkol miesto. Sophie bola preto nútená dojčiť svoje dieťa na špinavej podlahe vlaku.

Podľa Sophie ich cestujúci, ktorí prechádzali okolo nich, ignorovali, akoby tam ani neboli. Sophie povedala:

Bol som úplne ohromený. Vo vagóne bolo asi 50 ľudí, ale nikto sa nepohol… Bolo jasné, že sa mi nechce sedieť na špinavej podlahe vlaku, aby som ju dojčila, nebolo to veľmi príjemné, ale nemala som na výber.“

Manželia nechceli z taktu nikoho požiadať, aby sa vzdal svojho miesta, keďže cesta trvala približne 30 minút.

Ešte nikdy sa nestalo, aby ľudia tak ignorovali skutočnosť, že sme vo vlaku s malým dieťaťom, nehovoriac o dojčení. Môžem len dúfať, že v budúcnosti budú ľudia oveľa ohľaduplnejší a budú považovať za samozrejmé, že uvoľnia svoje miesto matke s malým dieťaťom.“

Incident rozdelil ľudí

Niektorí ľudia sa po prečítaní príspevku čudovali, aké je smutné, že sa niečo také môže stať, že by sme sa mali konečne zobudiť a venovať viac pozornosti svojim blížnym, že nechápu, kam sa podela slušnosť a úcta. Iní však nesúhlasili, že namiesto toho, aby to fotili a sťažovali sa na sociálnych sieťach, mohli niekoho poprosiť, aby im uvoľnil miesto; alebo uviedli príklad, že deti v tomto veku zjedia takmer všetko a že matka mu mohla dať banán alebo niečo iné, kým dorazia kam chceli.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!