Pozor dámy! Tieto psychické problémy spôsobujú všetky ženské choroby!

Pozor dámy! Tieto psychické problémy spôsobujú všetky ženské choroby!

26 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Všetky choroby môžu mať pôvod v nejakom duševnom probléme. Proces sebauzdravenia sa teda začína predovšetkým tu: V uzdravení duše. Keďže ženy sú citlivejšie, sú náchylnejšie na ochorenia spôsobené emocionálnymi problémami.

Pozrime sa na psychologické pozadie najčastejších ženských ochorení.

Kalcifikované problémy

Tvrdé hrčky v mäkkých tkanivách prsníka sú znakom poškodenia pod povrchom. Často sa stáva, že po vyriešení ťažkostí, vyrozprávaní a úľave, ktorá s tým súvisí, lézia kalcifikuje – čo symbolizuje, že problém zastaral a prívod krvi sa preruší a problém už nie je problémom. Tieto lézie sa často dajú odhaliť len následným mamografickým alebo ultrazvukovým vyšetrením.

Nádory prsníka

Podľa psychosomatiky je vznik ženských nádorov spojený najmä s pretrvávajúcim alebo opakujúcim sa pocitom ublíženia alebo urážky. To, či sa lézia vyvinie v prsníku alebo v niektorom z panvových orgánov ženy, závisí od typu utrpenej traumy. Ženský prsník je v prvom rade symbolom materskej schopnosti a v rámci ženskosti aj zmyselnosti.

Preto sa zvyčajne spája s dieťaťom, ktoré dojčíte, s rodičom, s ktorým vyrastáte alebo s partnerom, s ktorým prežívate zmyselnosť alebo s domnelou, či skutočnou psychickou bolesťou, ktorú prostredníctvom nich prežívate.

Genitálny herpes

Genitálny herpes je vírus prenášaný pohlavným stykom. Z psychosomatického hľadiska je jeho psychologická príčina zvyčajne spojená s pocitom viny a hanby vo vzťahu, najčastejšie spôsobeným pocitom nevery. Výskyt genitálneho herpesu môže súvisieť aj s nádormi a to v prípadoch, keď osoba nedokáže so svojím partnerom diskutovať o tom, že nie je spokojná so svojím sexuálnym životom a namiesto toho zo vzťahu „vypadne“. Riešením tohto problému je predovšetkým úprimná komunikácia!

Podeľte sa o tento príspevok aj s ostatnými.