Matka dievčatka na invalidnom vozíku vyslala silný odkaz o začlenení!

Matka dievčatka na invalidnom vozíku vyslala silný odkaz o začlenení!

10 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Príspevok Kateriny Markou, mamy nádhernej Márie Styliani, ktorá má detskú mozgovú obrnu a kvadruplegiu, si získal mnoho lajkov a povzbudzujúcich komentárov. Matka posiela rodičom detí s postihnutím povzbudenie a nám všetkým posolstvo prijatia.

Vysvetľuje, aké dôležité je, aby naše deti mali empatiu a lásku k svojim blížnym a aby sme ich nevychovávali s klapkami na očiach. Deti so zdravotným postihnutím si zaslúžia našu lásku, prijatie a pochopenie, pretože sa nelíšia od ostatných.

Prestaňme sa k nim správať ako k niečomu inému a úplne cudziemu a konečne im otvorme náruč, aby sa stali súčasťou nášho každodenného života a nášho života. Ako sa totiž výstižne hovorí: „Vo svete pre niekoľkých nie je miesto pre nikoho“.

Mamin príspevok, ktorý je posolstvom o začlenení

Zdieľam s vami túto fotografiu. Táto fotografia nám ukazuje to, o čo žiadajú všetci ľudia s akoukoľvek formou postihnutia a v nezávislom veku – začlenenie. Áno, sú odlišné, ale sú si rovné. Cítim potrebu podeliť sa s vami o radosť, ktorú moje dieťa cíti z toho, že ho celá škola prijala a nevníma vozík ako problém.

Všetky deti od prvej po šiestu triedu a všetci učitelia sa k nej správajú s úctou a láskou, ako si každé dieťa zaslúži. Nevidia dieťa, ktoré by sa od nich líšilo, ale Máriu Styliani.

Nádej existuje, pokiaľ my dospelí dovolíme našim deťom vidieť svet ich vlastnými očami.